۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۴۴
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 84108167
۰ نفر

برچسب‌ها

سه میلیارد ریال به شمشیربازی خوزستان اختصاص یافت

اهواز - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از اختصاص سه میلیارد ریال به رشته شمشیربازی خوزستان خبر داد و گفت: این اعتبار با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای احیای شمشیربازی استان اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا افشین حیدری روز پنجشنبه در مجمع انتخابات رییس هیات شمشیربازی خوزستان اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان طبق قانون در موعد مقرر کار ثبت نام از نامزدها را انجام داد و اگر فردی نتوانسته در بازه زمانی تعیین شده، ثبت نام کند مقصر ما نستیم.

وی در خصوص تاخیر در برگزاری مجمع گفت: ما از چند ماه گذشته  منتظر رئیس فدراسیون در اهواز بودیم تا این مجمع را برگزار کنیم ولی به دلایلی نتوانست در این مجمع حضور یابد. 

حیدری گفت: یک جوان شایسته، پرتلاش و پیگیر هدایت شمشیربازی استان را برعهده گرفته است که امیدواریم شاهد خبرهای خوشی در رشته شمشیربازی باشیم البته گرفتن رای اعتماد اعضای مجمع مسئولیت وی را سنگین تر می کند.

وی ادامه داد: رییس هیات جدید باید با یک برنامه ریزی اصولی و با استفاده از نقطه نظرات پیشکسوتان به زیرساخت های موجود در این رشته توجه لازم را داشته باشد. همچنین یک سری تجهیزات به زودی از سوی اداره کل ورزش و جوانان به هیات واگذار می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان با بیان اینکه امیدوارم با پیگیری‌های رییس هیات جدید، در مجمع بعد شاهد حضور روسای هیات های شهرستانی بیشتری باشیم افزود: شمشیربازی خوزستان ظرفیت بسیار بالایی دارد که باید از آن به صورت بهینه استفاده شود همچنین استفاده از مربیان استعدادیاب در مدارس و تفاهم نامه با آموزش و پرورش مد نظر قرار گیرد.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات مهم ما در خوزستان نبود مربی در شهرستان‌ها است و  از فدراسیون درخواست داریم که دوره های مربیگری را در خوزستان برگزار کند.

حیدری گفت: شمشیربازی استان می تواند با تلفیقی از جوانان و باتجربه ها به توسعه بیشتر این رشته کمک کند و  از فدراسیون انتظار داریم تجهیزات مناسب این رشته را در اختیار  استان قرار دهد.

وی گفت : همچنین پیشنهاد می کنیم یک تفاهمنامه همکاری بین فدراسیون، اداره کل ورزش و جوانان و استانداری ایجاد شود تا بتوانیم اقدامات موثری برای این رشته انجام دهیم.

در ادامه رضا روشن پور رییس جدید هیات شمشیربازی خوزستان با اشاره به اینکه شمشیربازی جزو چهار رشته پایه المپیک بوده و مدال های بسیاری در آن توزیع می‌شود افزود: در مسابقات المپیک ۲۰ مدال و در رقابت های جهانی ۳۰ مدال بین شمشیربازان توزیع می‌شود.

وی با بیان اینک شهرستان های اهواز، آبادان و خرمشهر در این رشته فعالیت می‌کنند گفت: هم اکنون یکصد ورزشکار سازمان یافته به طور حرفه‌ای در این رشته فعالیت می کنند که نسبت به دیگر استان ها آمار بسیار پایینی است.

رییس هیات شمشیربازی گفت: در سال جاری برنامه های مختلفی از جمله برگزاری مسابقات کشوری و اردوهای تیم ملی داشتیم که بیماری کرونا دست و بال ما را بسته است.

همچنین ابراهیم نصیری معاون اداره کل ورزش و جوانان خوزستان افزود: از رییس جدید هیات انتظار می رود هر چه سریعتر روسای شهرستانی را انتخاب کند و در جهت توسعه این رشته در سراسر استان تلاش کند.

وی خطاب به اعضای مجمع گفت: اداره کل ورزش و جوانان نیز مثل سایر اعضای مجمع یک رای دارد و نباید تصور کرد که تمام کار نظارت برعهده ما است. مامی اعضا باید فعالیت هاط هیات را رصد کنند و در صورت تخلف، موضوع را به اداره کل گزارش دهند.

نصیری ادامه داد: ‌ اداره‌ کل ورزش و جوانان خوزستان موظف به کمک به هیات‌ها است نه اینکه از صفر تا صد منابع مالی آن‌ها را تامین کند و این موضوع در آیین‌نامه نیز آمده است. کمک ما با توجه به میزان اقدام و عمل هیات‌ها است.

 مشکل هیات های استانی کمبود تجهیزات است

دبیر فدراسیون شمشیربازی هم گفت: یکی از مهمترین مشکلات هیات های استانی، کمبود تجهیزات است که تلاش می کنیم در شرایط موجود این مشکل را برطرف کنیم.

محسن وحدانی اظهار داشت: در شرایط فعلی برای وارد کردن تجهیزات ‌شمشیربازی به کشور با مشکل مواجه هستیم و به دنبال راهکاری برای رفع این موضوع از طریق گمرک هستیم.

وی افزود: شرایطی فراهم می کنیم تا در اولین مسابقات جهانی و آسیایی شمشمیربازی، رئیس هیات خوزستان را همراه با تیم‌ملی اعزام کنیم تا تجهیزاتی خریداری و وارد استان خوزستان شود. ۱۲ سال پیش محموله‌ای از این طریق وارد کشور شد و تاکنون از این تجهیزات استفاده کرده ایم.

دبیر فدراسیون با اشاره به اینکه به دنبال تجهیز هیات های استانی مناطق محروم هستیم و خوزستان در اولویت قرار دارد گفت: با توجه به اینکه خوزستان سهم بزرگی در ورزش کشور دارد، انتظار داریم در مسابقات لیگ شمشیربازی کشور یک تیم از خوزستان حضور داشته باشد و از جایگاه شمشیربازی استان دفاع کند.

وی به استفاده از ظرفیت پیشکسوتان در توسعه این رشته اشاره کرد و گفت: هیات شمشیربازی خوزستان باید تلاش کند تا به نقطه‌ مطلوب فدراسیون و اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان برسد و در این راستا نیاز به یک برنامه ریزی اصولی است.

وحدانی در خصوص تاخیر در برگزاری مجمع استان گفت: رییس فدراسیون قصد حضور در مجمع را داشت اما شرایط جسمانی او مانع از انجام این کار شد که بابت این موضوع نیز عذرخواهی کرد.

وی به حضور مربیان و داوران فدراسیون برای برگزاری کلاس‌های آموزشی در خوزستان اشاره کرد و گفت: قول می دهم مربیان ملی در هر سه اسلحه  به خوزستان اعزام شوند و حق الزحمه آن‌ها را نیز پرداخت خواهیم کرد.  

وی به انعقاد تفاهم نامه‌ای با شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی برای برگزاری مسابقات در مکان‌های دیدنی اشاره کرد و گفت: خوزستان نیز می‌تواند در این زمینه فعالیت کرده و مسابقات جایزه بزرگ برگزار کند. این موضوع می‌تواند به گسترش رشته شمشیربازی در سطح استان کمک کند. البته ما هم تمایل داریم که مسابقات جایزه بزرگ کشور را در مکان‌های دیدنی خوزستان برگزار کنیم.

 مجمع انتخاب رییس هیات شمشیربازی خوزستان روز چهارشنبه  برگزار شد که رضا روشن پور به عنوان رییس هیات شمشیربازی خوزستان انتخاب شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =