کرمانشاه از لحاظ امنیتی در وضعیت مطلوبی قرار دارد

کرمانشاه- ایرنا- رییس کل دادگستری کرمانشاه با بیان اینکه این استان از لحاظ امنیتی در وضعیت مطلوبی قرار دارد، گفت: ارتباط دستگاه قضایی با مردم در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و با این کار توانسته‌ایم سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی به دستگاه قضایی را بالا ببریم.

«پرویز توسلی‌زاده» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مردم همواره می‌توانند با رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان ارتباط بگیرند و مشکلات حقوقی خود را مطرح و حل کنند. 

وی گفت: یکی از مواردی که باید به آن توجه جدی شود و برای رفع آن چاره اندیشی کرد آگاه نبودن مردم به قوانین حقوقی است و همین موضوع سبب می‌شود نسبت به آراء صادره از سوی همکاران قضایی معترض باشند.

او با اشاره به دستورالعمل اخیر رییس قوه قضاییه مبنی بر ترک فعل مدیران تاکید کرد: دستورالعمل با ابلاغ صریح به تمامی حوزه‌ها صادر شده است و همین جا تاکید می‌کنیم اگر مدیری در هنگام ارتکاب جرم هر یک از مجموعه تحت تصدی خود ترک محل کار کرده باشد مستوجب برخورد کیفری یا حقوقی است و با او برخورد می‌شود.

رییس کل دادگستری کرمانشاه با برشمردن برخی جرایم مهمه تصریح کرد برآنیم این جرایم را در اولویت برخوردها قرار دهیم و اجازه نخواهیم داد عده ای امنیت اجتماعی مردم را دچار خدشه کنند.

توسلی‌زاده با تاکید بر برخورد جدی دادگستری با جرایم خشن، افزود: هر چند در سایر جرایم اعتقاد به مجازات های جایگزین و نیز صلح و سازش داریم.

وی مجموعه قضایی استان کرمانشاه را برخوردار از سواد حقوقی بالا دانست و تاکید کرد خوشبختانه رسیدگی ها در دادگستری کرمانشاه به خوبی و براساس قوانین حقوقی صورت می گیرد و همکاران ما با سواد حقوقی بالا آراء متقن صادر می کنند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.