۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۱
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 84108121
۰ نفر

برچسب‌ها

بیماران کرونایی در فارس رهگیری می‌شوند

شیراز-ایرنا-معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: طرح رهگیری بیماران کرونایی با استفاده از تماس تلفنی در سطح این استان از روز چهارشنبه 21 آبان‌ماه جاری آغاز شده است و رهگیری با استفاده از امواج مخابراتی نیز بزودی اجرایی می شود.

به گزارش ایرنا،عبدالرسول همتی در حاشیه جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به خبرنگاران گفت: طرح رهگیری بیماران کرونایی در سطح این استان با استفاده از تماس تلفنی آغاز شده است و بزودی نیز موضوع رهگیری بیماران با استفاده از شبکه تلفن همراه نیز عملیاتی خواهد شد.

همتی اظهار داشت: شماره تلفن همراه و ثابت افراد در زمان تست آزمایشگاهی گرفته خواهد شد و این افراد موظف هستند که روزانه بصورت مداوم پاسخگوی پرسنل دانشگاه علوم پزشکی باشند و ضمن انتقال آموزش ها و اطلاع از وضعیت بیماری شرایط خروج احتمالی آنها از منزل نیز رصد خواهد شد.

وی عنوان کرد: ۱۰۰ خط تلفن برای این کار پیش بینی شده که با تماس کاربران با خط تلفن ثابت اگر مشخص شود که این افراد از منزل خارج شده اند بلافاصله تذکر و پیگیری های لازم انجام می شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: این طرح از روز چهارشنبه در سطح استان فارس آغاز شده و طی هفته آینده نیز رسما رونمایی خواهد شد.

وی افزود: طرح رهگیری مبتلایان به کرونا از طریق امواج مخابراتی از جمله اقدامات در دست اجرای این استان است که با اخذ مجوزات لازم بزودی عملیاتی خواهد شد.

همتی با بیان اینکه طرح رهگیری بیماران کرونا در قطع زنجیره بیماری کرونا موثر خواهد بود،تاکید کرد: با بیمارانی که به نکات بهداشتی و عدم قرنطینه خانگی بی توجه باشند برخورد قاطع خواهد شد.

وی ادامه داد: به دلیل سیر صعودی بیماری کرونا تعداد تست های شناسایی این ویروس در سطح استان روزانه به پنج هزار مورد افزایش یافته و از ابتدای شیوع کرونا تاکنون تعداد تست های انجام شده در فارس بیش از ۴۱۴ هزار مورد رسیده است.

همتی اظهار داشت: بطور متوسط در حال حاضر روزانه ۲ هزار و ۲۰۰ مورد ابتلا به کرونا در سطح این استان ثبت می شود.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۰۹ هزار و ۸۳۶ نفر در سطح این استان به کرونا مبتلا که ۹۳ هزار  ۱۲۵ نفر نیز بهبود یافته اند.

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته ۷۰۰ تخت بستری به ظرفیت این استان افزوده شده که این آخرین توان بستری در فارس نیز خواهد بود گفت: در حال حاضر روزانه هزار و ۸۰۰ نفر در سطح این استان در مراکز درمانی بستری می شوند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در حال حاضر حدود ۲۸۸ بیمار کرونایی بدحال در بخش های آی سی یو سراسر استان بستری هستند.

وی ادامه داد: در روزهای گذشته چهار مرکز درمان سرپایی کرونا در شیراز به ۱۴ مرکز و در سطح استان به ۵۳ مرکز افزایش یافته است.

همتی با بیان اینکه اکنون وضعیت هیچ شهرستانی در فارس سفید نیست اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت ۲۷ شهرستان فارس قرمز و ۹ شهرستان نیز نارنجی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =