اولین مجموعه گردشگری سازه‌سبک استان سمنان در آرادان ایجاد می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: مجموعه گردشگری با استفاده از سازه‌های سنتی سبک برای اولین بار در استان در داورآباد آرادان در حال ساخت است.

به گزارش ایرنا، مهدی جمال روز پنجشنبه  در بازدید از دانشگاه علمی کاربردی و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی شهرستان آرادان گفت: با توجه به تاکید علی اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در زمینه فرصت‌سازی در دوران کرونا و توجه به استفاده از سازه‌های سنتی سبک، این موضوع برای اولین بار در استان در آرادان در حال اجراست.

وی افزود: با استفاده از این سازه‌های سبک، مراکز اقامتی گردشگری در داور آباد آرادان در حال ایجاد است و سرعت ساخت، استحکام، زیبایی و قیمت ارزان از مزیت‌های استفاده از این سازه‌ها است.

جمال با بیان اینکه استفاده بهینه از فضاهای اطراف، حفظ هویت‌ فرهنگی و سازگاری با محیط زیست از دیگر ویژگی‌های استفاده از این سازه‌ها در بناها است، اضافه کرد: کافی‌شاپ، سفره‌خانه، واحدهای بوم‌گردی و اقامتی از جمله کاربری‌های این بناها است.

روستای داورآباد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان آرادان است. درختان کهنسال، باغ‌های میوه، آب‌انبارهای تاریخی و مجموعه انبارهای داورآباد از جمله جاذبه‌های این روستا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها