کشف ۲۰۰ تن جو احتکاری در اسدآباد

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی اسدآباد از کشف ۲۰۰ تن جو احتکاری و فاقد سابقه ثبت در سامانه جامع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ «افشین یاری» روز پنجشنبه با اعلام این خبر، افزود: در پی کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر این که فردی در یک انبار علوفه در حاشیه شهر اسدآباد، اقدام به احتکار مقدار زیادی جو کرده، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با بررسی دقیق موضوع و حصول اطمینان از صحت آن، روز گذشته ماموران پلیس امنیت شهرستان اسدآباد پس از هماهنگی با مرجع قضائی در بازرسی از این انبار،۲۰۰ تن جو به ارزش پنج میلیارد ریال را کشف و ضبط کردند.

فرمانده انتظامی اسدآباد بیان کرد: ماموران انتظامی این انبار را پلمب کرده و متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ یاری همچنین گفت: ماموران پاسگاه انتظامی موسی آباد این شهرستان هنگام اجرای طرح مقابله با قاچاق کالا و کنترل خودروهای عبوری، به یک دستگاه کامیون مشکوک  و پس از بررسی های لازم و قانونی خودرو را متوقف کردند.

وی افزود: در نتیجه بازرسی از این خودرو، ۲ هزار و ۱۵۰ قطعه مرغ زنده قاچاق و بدون مجوز که ارزش آن برابر نظر کارشناسان یک میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال برآورد شده، کشف و راننده با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.


پلمب ۷۳ واحد متخلف در شهرستان بهار

فرمانده انتظامی بهار نیز با اشاره به تداوم طرح نظارت بر صنوف به منظور پیشگیری از بیماری کرونا، گفت: در هشت ماهه سپری شده از آغاز شیوع این بیماری ، ۷۳ واحد صنفی این شهرستان به خاطر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی پلمب و از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری شد.

سرهنگ «بزرگعلی نوری» اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و با همکاری اتحادیه امور صنفی، شبکه بهداشت و درمان، اداره صمت و سپاه و بسیج شهرستان بهار، نظارت مستمر بر واحدهای صنفی ادامه دارد.

وی ادامه داد: از نخستین روزهای شیوع بیماری تاکنون ماموران پلیس با همکاری ادارات یاد شده از یک هزار و ۶۸۰ واحد صنفی بازدید به عمل آورده اند که به ۲۸۵ واحد صنفی تذکر داده شد و ۱۳۲ واحد نیز اخطاریه پلمب دریافت کردند.

سرهنگ نوری ادامه داد: در این بازرسی ها، ۷۳  واحد صنفی نیز که به تذکر و اخطارهای قبلی بی توجه بودند پلمب شدند تا در مراجع قانونی به تخلف آنها رسیدگی شود.
 

کشف بیش از ۳ کیلوگرم هروئین در همدان
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر همدان گفت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر با رصد و اشراف اطلاعاتی از حمل و نگهداری و خرید و فروش مواد مخدر در یکی از محله های شهر همدان مطلع و بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

سرهنگ «محمد تقی حاجیلویی» افزود: با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات میدانی، مشخص شد که ۲ نفر در محل سکونت خود اقدام به فروش مواد مخدر از نوع هروئین می کنند که با دریافت مجوز قضائی در بازرسی از منزل متهمان، ۳ کیلو و ۳۸۰ گرم مواد مخدر از نوع هروئین و مبلغ ۲۹۸ میلیون ریال وجه نقد حاصل از فروش مواد مخدر کشف و ۲ فرد توزیع کننده این مواد نیز دستگیر شدند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =