رسانه‌ها کانون تقویت وحدت اسلامی هستند

کرمانشاه- ایرنا- مدیر دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، رسانه را کانون و بازوی تقویت وحدت اسلامی در نظام و جامعه اسلامی دانست و گفت: رسانه‌های انقلابی و همراه با اندیشه‌های امام (ره) و نظام امروز بازوان قدرتمند در خنثی‌سازی جریان‌های معاند و دشمنان تا بن دندان مسلح هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین «حجت‌الله فاضلی» روز پنجشنبه در نشست خبری با رسانه‌های استان، افزود: رسانه‌های ما امروز در جبهه رسانه ای با همه محدودیت‌ها خوب دفاع کردند و خوب هم درخشیدند و انتظار می‌رود بهتر و خوبتر از گذشته این رویه را پیگیر باشند.

وی اظهار امیدواری کرد؛ روزی باشد که جامعه جهانی الگوی رسانه خبری خود و فعالیت رسانه‌ای خودشان را از رسانه‌های نظام ما بگیرند که انصافا صادقانه، مخلصانه و دلسوزانه در این عرصه نقش‌آفرینی می‌کنند.

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در ادامه گفت: امروز در جامعه با توجه به گسترش ویروس کرونا، تریبون اطلاع‌رسانی و منبر و کلاس درس جامعه ما همین رسانه های موجود است که نقش کلاس درس، محراب، مسحد، جلسات وعظ و خطابه و معارف را بر عهده گرفتند و خوشبختانه فعالیت‌های محسوس و قابل توجهی داشتند و رضایت نسبی را جلب کردند.

حجت الاسلام فاضلی با اشاره به برنامه های دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه در هفته گرامی وحدت، گفت: برگزاری بسیاری از برنامه های مصوب هفته وحدت با توجه به شرایط بیماری حاکم بر جامعه تحت شعاع قرار گرفت، تلاش بر این بود در چنین شرایطی از بازوی توانمند رسانه و صدا و سیما بهره ببریم.

وی اظهارداشت: برگزاری میزگردهای تخصصی، برگزاری نشست‌ها با حضور ۲ نفر از علمای بزرگ چه شیعه و چه اهل سنت در کنار هم با موضوع تقویت وحدت و نگاه تقریبی و بررسی شأن و جایگاه پیامبر عظیم اشأن اسلام (ص) از جمله برنامه هایی بود که در این ایام برگزار شد.

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه ادامه داد: در هفته وحدت اکثر برنامه ها با بهره بردن از توان فضای مجازی برگزار شد و در این راستا استودیو طاها افتتاح و از حضور برخی عزیزان برای وعظ و خطابه بهره برده شد و کلیپ های ضبط شده نیز بصورت گسترده در فضای مجازی مجازی انعکاس پیدا کرد.

حجت الاسلام فاضلی افزود: برگزاری مسابقه پیامکی، اهدای جوایز به متولدین ۱۲ تا ۱۷ ریبع سال جاری که نام فرزندان خود را محمد گذاشتند از دیگر برنامه های دفتر بود که اقدام اخیر در حقیقت پاسخی بود به اقدام مذبوحانه و سخیفانه رییس جمهوری فرانسه به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) بود.

وی تأکید کرد: بااینکه دشمنان قصد جسارت و اهانت به ساحت نورانی و سراسر مهر و رأفت و رحمت پیامبر را داشتند، همین قصد فتح بابی شد برای جامعه جهانی که با شخصیت الهی و جذاب پیامبر بیش از پیش آشنا شوند و بسیاری از پویش هایی که در فضای مجازی جهت معرفی خصایص پیامبر (ص) به راه افتاد به وضوح نشان داد که اگر خدا بخواهد عدو سبب خیر خواهد شد.

وی اضافه کرد: این معجزه الهی و شخصیت های معنوی و الهی پیامبر است که هر آنکس قصد توهین به این ساحت مقدس را داشته باشد نه تنها سودی نمی برد بلکه خداوند نور شخصیت پیامبر را بیش از پیش توسعه می دهد.

حجت الاسلام فاضلی در پایان عنوان داشت: آیین های هفته وحدت از جمله مولودی خوانی و مراسم قرآنی با حضور جمعیتی اندک برگزار شد اما با پوشش این آیین ها در فضای مجازی و از طریق صدا و سیما ارادت خویش را به ساحت مقدس پیامبر (ص) نشان دادیم.