۵۰ واحد مسکونی خیرساز کاشان افتتاح شد

کاشان- ایرنا- طرح ساخت ۵۰ واحد مسکونی از سوی خیرین مسکن‌ساز کاشان در آیینی با حضور وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسئولان استان اصفهان و خیرین این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل خیرین مسکن‌ساز کاشان روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری نمادین یکی از واحدها در این زمینه گفت: برای ساخت این ۵۰ واحد مسکونی در مجموع ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

علی ساغری افزود: ۵۰ درصد اعتبار ساخت این واحدهای مسکونی از سوی خیرین شهرستان کاشان تامین شد و بقیه مبلغ هم آورده متقاضیان بود.

وی بیان کرد: زیربنای مفید واحدهای مسکونی ساخته شده بین ۵۰ تا ۷۵ مترمربع است که با در نظر گرفتن مشاعات، به ۹۵ مترمربع می‌رسد.

مدیرعامل خیرین مسکن‌ساز کاشان با اشاره به ۲۸۲ واحد در دست ساخت دیگر، اضافه کرد: ۱۹۲ واحد در شهرک خاتم الانبیا بین ۷۰ تا ۸۰ درصد، ۵۰ واحدی قمصر بین ۵۰ تا ۶۰ درصد و ۴۰ واحدی بلوار صنعت کاشان ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تاکید کرد: اعتبار همه این واحدهای در دست ساخت نیز با کمک ۵۰ درصدی خیرین و باقی مانده از محل آورده متقاضیان تامین شده است.

همچنین بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استاندار اصفهان با هدف توانمندسازی و کمک به تامین مسکن اقشار نیازمند و کم‌توان، ۵۰۰ واحد نیز در مناطق محروم روستایی شهرستان کاشان با زیربنای ۶۰ مترمربع برای خانوارهای محروم فاقد مسکن مناسب و مقاوم ساخته خواهد شد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۸ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =