ناوگان باری آذربایجان‌غربی ۷۶ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲ سال گذشته ناوگان باری استان ۷۶ درصد بیشتر شده که موجب ارتقای کمیت و کیفیت خدمت رسانی در این حوزه شده است.

ارسلان شکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲ سال گذشته ۱۷ هزار خودروی سنگین باری در آذربایجان غربی وجود داشت که این تعداد، در حال حاضر به ۳۰ هزار دستگاه رسیده است.

وی اضافه کرد: افزایش تعداد ناوگان باری، نقش بسیار مهمی در صادرات و توسعه اقتصادی استان داشته و  موجب رضایت بیشتر متقاضیان خدمات شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: در این مدت نزدیک به چهار هزار نفر راننده فعال نیز به بخش حمل و نقل جاده ای کالا اضافه شده و عمر ناوگان حمل و نقل جاده ای سه سال جوان‌تر شده است.

شکری گفت: هم اکنون تعداد رانندگان فعال به ۳۳ هزار نفر و عمر ناوگان باری هم به حدود ۱۵ سال رسیده است.

وی افزود: هم اکنون ۱۷۰ شرکت حمل و نقل کالا در آذربایجان غربی فعالیت می کنند.

وی اضافه کرد: در راستای حمایت دولت تدبیر و امید از قشر رانندگان باری و مسافری در ۲ سال اخیر، افزون بر ۷۳ هزار حلقه لاستیک وارد سامانه توزیع لاستیک استان شده که بالغ بر ۶۶ هزار حلقه در میان رانندگان توزیع شده است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی همواره از جمله استان های فعال در حوزه حمل و نقل باری در کشور بوده و در مسیرهای درون استانی، داخل کشور و خارج از کشور، خدمات حمل و نقل بار ارائه می دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =