روحانی : طرح جامع مدیریت مرحله جدید بیماری کرونا تصویب می‌شود

تهران -ایرنا- رییس جمهوری با بیان اینکه ستاد ملی کرونا به زودی طرحی جامع را برای مدیریت مرحله جدید بیماری مورد بررسی و به تصویب خواهد رساند، گفت :در این طرح وظایف کمیته‌های تخصصی مشخص شده تا در کمترین زمان و بدون پیچیدگی‌های اداری دستگاه‌های ذیربط در اسرع وقت به وظایف تعیین شده عمل کنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در جلسه رییسان کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، خاطرنشان کرد: با توجه به ورود کشور به مرحله جدیدی از شیوع ویروس کرونا و لزوم قطع هر چه سریعتر زنجیره ابتلا و کاهش نرخ مرگ و میر، نیازمند اقدامات هماهنگ و نظارت دقیق بر فعالیت ها از سوی دستگاه های مختلف و همچنین ارائه طرحی جامع برای مقابله با این بیماری متناسب با وضعیت شیوع در شهرهای مختلف کشور هستیم.

رییس جمهوری تصریح کرد: فرایند طی شده در مدیریت مقابله با کرونا در کشور از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون با فراز و فرودهایی همراه بوده که با توجه به کسب اطلاعات و اقدامات انجام گرفته ، تجارب بسیار مغتنم و ارزشمندی است.

روحانی با اشاره به اینکه ممکن است در این مسیر در برخی مواقع با کاستی‌ها و یا ناهماهنگی‌هایی مواجه بوده باشیم، گفت: ستاد ملی کرونا به عنوان مرجع اصلی تصمیم‌گیری برای مقابله با این بیماری، نیازمند بررسی طرحی جامع برای مهار بیماری در مراحل پیشگیری، پیگیری، محدودسازی و درمان ‌جدید است .

وی افزود: با توجه به مولفه‌های مهمی چون تاب‌آوری اقتصادی که در اثر تحریم‌های ظالمانه ایجاد شده است، حفظ سلامت مردم به عنوان اولویت اصلی نظام همیشه مورد تاکید بوده و ستاد ملی کرونا به زودی طرحی جامع را برای مدیریت مرحله جدید بیماری مورد بررسی و به تصویب خواهد رساند.

اقناع و هدایت افکار عمومی از الزامات اجرای دقیق طرح

روحانی با بیان اینکه طرح جامع باید با توجه به تجارب گذشته، تمامی نقاط کشور را متناسب با وضعیت شیوع بیماری تحت پوشش قرار دهد، افزود: در این طرح جامع وظایف تک‌تک کمیته های تخصصی به صورت شفاف مشخص شده  است و در کمترین زمان و بدون پیچیدگی های بروکراتیک و رفت و برگشت های اداری دستگاه های ذیربط در اسرع وقت به وظایف تعیین شده عمل می کنند.

رییس جمهوری افزود: با توجه به مصوبات گوناگونی که تاکنون ستادملی مقابله با کرونا داشته است، باید با یکپارچه‌سازی تمامی مصوبات و تصمیمات براساس تقسیم‌بندی کشور به سه بخش زرد، قرمز و بحرانی اقدام شود تا براساس هریک از این وضعیت ها سیاست‌های مقابله‌ای و اعمال محدودیت‌ها عملیاتی شود.

روحانی طراحی سناریوی اقناع و هدایت افکار عمومی متناسب با طرح جامع را از الزامات اجرای دقیق این طرح عنوان کرد و افزود: ستادهای استانی با توجه به این طرح که اختیاراتی به آنان تفویض خواهد شد، موظف به اجرای سیاست‌های ابلاغی متناسب با وضعیت ایجاد شده در استان خود در قالب طرح جامع خواهند بود.

روحانی در این جلسه همچنین با قدردانی از همکاری منسجم همه کمیته‌های تخصصی ستاد مقابله با کرونا با قرارگاه عملیاتی این ستاد بویژه در اعمال محدودیت های اخیر و تعطیلی کسب و کارها از ساعت ۱۸ با توجه به محدودیت اطلاع رسانی در این زمینه، از مردم نیز به خاطر اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا و رعایت محدودیت‌ها برای قطع کامل زنجیره ابتلای ویروس، تشکر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha