رشتخوار خراسان رضوی در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد

تربت‌حیدریه- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار خراسان رضوی گفت: با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا طی چند روز گذشته، این شهرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت.

مهدی اشتریه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به شرایط موجود و همزمانی آن با فصل برداشت زعفران، در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، سیاه شدن وضعیت بیماری کرونا در رشتخوار دور از انتظار نیست.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان ادامه داد: در صورت تداوم وضعیت موجود و بی‌توجهی برخی از مردم نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، بی‌شک شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان افزایش چشمگیری خواهد یافت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار خراسان رضوی گفت: با توجه به این که از روز گذشته و به دنبال افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹، وضعیت رشتخوار از نظر کرونا  قرمز اعلام شده است برگزاری هر گونه تجمع از جمله برگزاری مراسم عروسی و عزاداری در سطح این شهرستان ممنوع است.

اشتریه با اشاره به فصل برداشت زعفران افزود: با توجه به این که فصل برداشت محصول زعفران در رشتخوار آغاز شده است از مردم درخواست می‌شود ضمن رعایت نکات بهداشتی، از برپایی دورهمی خانوادگی، تجمع‌ و ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

وی ادامه داد: شُستن مداوم دست، خودداری از ترددهای غیرضروری، استفاده از ماسک و تعویض آن پس از چندبار مصرف و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مهمترین نکات برای کنترل و شکست ویروس کروناست.

شهرستان ۶۵ هزار نفری رشتخوار در ۲۰۹ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

بر طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۴۵۷ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۰ هزار و ۱۲۱ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

 
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =