۸۰ واحدمسکونی به مددجویان روستای کلوسه فریدونشهر تحویل شد

اصفهان - ایرنا - ۸۰ واحد مسکونی روز پنجشنبه با حضور رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) به مددجویان و خانواده‌های زیر پوشش این نهاد در روستای کلوسه شهرستان فریدونشهر در غرب اصفهان تحویل شد.

به گزارش ایرنا، سید مرتضی بختیاری روز پنجشنبه با سفر به مناطق غربی استان اصفهان از جمله شهرستان فریدونشهر علاوه بر افتتاح واحدهای مسکونی مددجویان در روستای کلوسه از طرح های خودکفایی و مشاغل خانگی بازدید کرد.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) در مراسم واگذاری واحدهای مسکونی به مددجویان شهرستان فریدونشهر در غرب اصفهان گفت: ۷۴۲ واحد مسکونی به خانواده‌ها و ۴۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان زیر پوشش این نهاد در شهرها و روستاهای مختلف استان اصفهان تحویل شد.

 سیدمرتضی بختیاری افزود: این واحدهای مسکونی دیروز و امروز به خانواده‌های زیر پوشش کمیته امداد امام (ره)استان اصفهان تحویل شد که ۱۲۸ واحد آن در فولادشهر و ۸۰ واحد در روستای کلوسه فریدونشهر و سایر واحدها در دیگر نقاط شهری و روستایی این خطه بود.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت این واحدهای مسکونی از سال گذشته آغاز و امسال به مددجویان واگذار شد، اظهار داشت: مقرر است ۴۴ هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان و محرومان تا پایان امسال با همکاری سازمان برنامه و بودجه در سراسر کشور احداث شود که سهم استان اصفهان از آن یکهزار و ۱۵۰ واحد است.

بختیاری برنامه کمیته امداد امام خمینی (ره) برای سال آینده را تامین حدود ۵۰ واحد مسکونی مددجویان زیر پوشش این نهاد عنوان و اضافه کرد: تاکنون قدم‌های خوبی برای تامین مسکن نیازمندان و مددجویان توسط کمیته امداد برداشته شده و امید است در سال آینده نیز این روند با قوت بیشتری ادامه یابد.

وی همچنین با اشاره به اهدای ۴۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره)در استان اصفهان، تاکید کرد: ماموریت و راهبرد اصلی این نهاد توانمندسازی مددجویان و توسعه مشاغل خانگی است و حمایت‌های لازم در این زمینه از خانواده‌های زیر پوشش و نیازمندان صورت می گیرد.

بختیاری با بیان اینکه کمیته امداد امسال برای ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی با ارایه ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برنامه‌ریزی کرده است، افزود: درخواست افزایش ۲ برابری اعتبارات اشتغال مددجویان برای سال آتی را به دولت و مجلس شورای اسلامی ارائه کردیم.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: کارفرمایانی که برای ۴۰ نفر از مددجویان کمیته امداد اشتغال ایجاد کنند ۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت خواهند کرد.

 مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سفری ۲ روزه به استان اصفهان مسائل و مشکلات این بخش را از نزدیک بررسی کرد.

وی روز پنجشنبه در سفر به مناطق غربی اصفهان از منزل مددجویان و طرح های خودکفایی از جمله در منطقه پشتکوه فریدونشهر بازدید و ۸۰ واحد مسکونی در روستای کلوسه را افتتاح کرد.

روستای کلوسه در محدوده پشتکوه دوم فریدونشهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان و دامنه رشته کوه‌های زاگرس واقع است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =