۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 84108034
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از  ۵۰ میلیمتر در گیلان باران بارید

رشت - ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان گفت: طی ۳۶ ساعت گذشته به طورمتوسط بیش از ۵۰ میلی متر در استان باران بارید.

وحید خرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  با توجه به اعلام هشدار سطح نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان، جلسه مدیریت بحران با محوریت سیلاب طی روز سه شنبه بیستم آبانماه سال جاری در شرکت آب منطقه ای گیلان برگزار  و مقدمات اولیه مقابله با سیلاب در جلسه کمیته مدیریت بحران در شرکت آب منطقه ای گیلان  انجام شد؛ ضمن آنکه   با پیمانکاران مستقر در پروژه ها و خروج ماشین آلات از بستر رودخانه ها اطلاع رسانی و هماهنگی های لازم صورت گرفت.
وی افزود :  بیشترین بارش ۳۶ ساعت گذشته از ساعت ۱۸ عصر  سه شنبه  بیستم آبان ماه  تا ۶ صبح روز پنجشنبه  ۲۲ آبانماه مربوط به  شرق ، مرکز و سپس غرب استان  می باشد که در ایستگاه  شلمان لنگرود با بارش ۹۶  میلی متر با متوسط بارش بلند مدت هشت درصد و سپس شهرستان  رشت  در ایستگاه سازمان آب با بارش ۸۸  میلی متر در حدود هفت درصد بارش بلند مدت داشته است .
خرمی تصریح کرد : بارش در دشت و کوهپایه های مرکز و شرق و غرب استان و ارتفاعات کرگانرود و دیلمان و رودبار  شدت زیادی داشته و در برخی ارتفاعات بالای ۲ هزار  متر ریزش برف و همچنین پیوسته نبودن ریزش ها باعث کاهش جریان رودخانه های منتهی به این مناطق شده است .
وی در خصوص وضعیت سیلابی بودن رودخانه های استان اظهار داشت : در حال حاضر جریان رودخانه های غربی استان کمی کاهش پیدا کرده و در شرق و مرکز  استان رودخانه های سیاهرود  در رشت ، شلمانرود شلمان و کلچال در لنگرود ، رودخانه شاخرز صومعه سرا و توتکی در سیاهکل افزایش حجم آب و نیمه سیلابی و برخی سیلابی گزارش  شده است .
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان یادآور شد: در حال حاضر  بارش در مناطق غربی کم شده ولی در مناطق شرقی و برخی مناطق مرکزی استان همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، علاوه بر هواشناسی گیلان ؛ شرکت آب منطقه ای گیلان نیز دارای ایستگاهها هواشناسی و تجهیزاتی در  این ارتباط می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha