بیشترین میزان بارش فارس در اردکان سپیدان ثبت شد

شیراز- ایرنا- رئیس اداره پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی فارس، پنجشنبه ۲۲ آبان با اشاره به بارش باران طی ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف این استان گفت: طی این مدت در اردکان سپیدان با ۳۷ میلیمتر بیشترین و در خفر با یک دهم میلیمتر کمترین میزان بارش‌ها را شاهد بودیم.

فرید اسماعیل‌زاده، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در شهر شیراز نیز میزان بارش در ایستگاه شهرک گلستان ۱۱ و ۹ دهم میلیمتر و در ایستگاه فرودگاه این شهر ۱۴ و ۶ دهم میلیمتر بارش گزارش شده است.
وی ادامه داد: همچنین این سامانه سبب شد که در برخی دیگر نقاط استان از جمله آباده چهار و چهار دهم میلیمتر، در تخت جمشید ۹ و پنج دهم میلیمتر، در درودزن مرودشت ۲۱ و پنج دهم میلیمتر، کازرون ۱۳ و ۹ دهم میلیمتر، در زرقان ۱۳ و هفت دهم میلیمتر، در صفاشهر خرم بید هفت و پنج دهم میلیمتر و در سروستان پنج و سه دهم میلیمتر بارش را شاهد باشیم.
او اظهار داشت: میانگین استانی بارش تحت تاثیر سامانه مذکور تاکنون پنج و ۸۲ صدم میلیمتر و جمع بارندگی سال زراعی جاری نیز تاکنون پنج و هشت دهم میلیمتر بوده است.

بارش‌ها در فارس خسارتی نداشته است

مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس هم گفت: بارش‌های متاثر از سامانه اخیر در این استان هیچگونه خسارتی به دنبال نداشته است.

رحیم آزادی افزود:قبل از آغاز بارش‌ها اقدامات لازم برای لایروبی و پاکسازی مسیل ها، رودخانه‌ها، پل‌ها و حاشیه جاده‌ها توسط دستگاه‌های متولی از جمله شهرداری‌ها و راهداری در سطح استان انجام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =