۱۳۷ هکتار از اراضی ملی آذربایجان‌غربی به زراعت چوب اختصاص یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه زراعت چوب از جمله طرح های خوب در راستای مقابله با تخریب جنگل است، گفت: ۱۳۷ هکتار از اراضی ملی استان به زراعت چوب اختصاص یافته است.

هادی قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در صدد هستیم این میزان اراضی ملی را با ابزارهای تشویقی نظیر تسهیلات بانکی با سود ۱۳ درصد و تنفس چهار ساله و همچنین ارائه نهاد رایگان در اختیار متقاضیان دارای شرایط قرار دهیم.

وی اضافه کرد: در راستای کمک به اجرای هرچه بهتر این طرح، نهال رایگان از گونه اصلاح نژاد شده توسط موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی با اشاره به نیاز زراعت چوب به منابع آب بیان کرد: در صدد هستیم برای اجرای این طرح از آب‌های غیرمتعارف نظیر پساب‌های صنعتی و پساب‌های شهری استفاده کنیم.

قاسمی گفت: برای اجرای این طرح، درختان مختلفی مد نظر  بوده ولی به توجه به اینکه صنوبر در اقلیم این استان، ثابت شده است، از این درخت برای اجرای طرح زراعت چوب استفاده می شود.

به گزارش ایرنا، طی روزهای بهار و تابستان امسال بسیاری از رسانه ها از قاچاق درخت از این استان خبر می دادند که البته بخش عمده آنها به گفته مدیران حوزه های مرتبط، مربوط به زراعت چوب  بود.

در آذربایجان غربی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار اراضی ملی وجود دارد که از این میزان ۱۰۱ هزار هکتار جنگل و بقیه مرتع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =