ایران، عراق و سوریه موضوع گفت وگوی بن زاید و آبرامز در ابوظبی

تهران – ایرنا - رسانه‌های رسمی امارات متحده عربی روز پنجشنبه از دیدار الیوت آبرامز فرستاده ویژ آمریکا در امور ایران و ونزوئلا و دیدار با عبدالله بن زاید وزیر امورخارجه این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، بن زاید و آبرامز درباره آخرین تحولات منطقه تبادل نظر کرده‌اند.

وام گزارش داد که از دیگر محورهای گفت وگوی وزیر امورخارجه امارات و آبرامز، مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد توجه طرفین از جمله ایران، سوریه، عراق و همچنین تحولات ونزوئلا بوده است .

در ادامه این گزارش آمده است که دو طرف در عین حال روابط راهبردی امارات و آمریکا و همچنین راه‌های پیشبرد همکاری‌های مشترک در تمام زمینه‌ها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وام همچنین گزارش داد که بن زاید بر روابط تاریخی و راهبردی امارات و آمریکا و همکاری مشترک در راستای توسعه این روابط تأکید کرده است.

دیدار بن زاید با آبرامز پس از دیدار روز سه‌شنبه این مقام آمریکایی با خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان در ریاض صورت می‌گیرد.

وی روز یکشنبه سفر دوره‌ای خود به خاورمیانه شامل سرزمین های اشغالی، عربستان و امارات را آغاز کرده بود و پیش از عربستان نیز با محوریت موضوع ایران به  فلسطین اشغالی سفر کرده بود.

آخرین تحرکات دولت ترامپ برای فشار به کشورهای منطقه برای اتخاذ مواضع علیه ایرانی پس از آن روی می‌دهد که نشریه آکسیوس به نقل از مقام‌های صهیونیستی اعلام کرد که دولت ترامپ و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نگران هستند دولت "جو بایدن" بسیاری از تحریم‌هایی را  لغو کند که پس از خروج آمریکا از برجام اعمال شده است.

بر اساس این گزارش، از این طریق (لغو تحریم‌ها) فشار بر ایران کاهش یافته و شانس مذاکرات جدید در مورد احیای توافق هسته‌ای ایران افزایش می‌یابد.

آکسیوس اضافه کرد که مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا ۱۸ نوامبر (۲۸ آبان) به فلسطین اشغالی سفر می‌کند و موضوع افزایش فشار بر ایران را با مقامات صهیونیستی بررسی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha