۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84108012
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۵ میلیارد ریال صرف تقویت برق خلخال می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: امسال اعتباری بالغ بر ۹۵ میلیارد ریال جهت تقویت برق و افزایش سطح پایداری شبکه‌های نیرو رسانی خلخال هزینه می‌شود.

به گزارش ایرنا ، حسین قدیمی روز پنجشنبه در نشست با نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر ۳۵ میلیارد ریال از اعتبار یاد شده جهت اجرای طرح جایگزینی کابل‌های خود نگه‌دار به جای سیم‌های لخت مسی شبکه‌های انتقال نیرو ،همچنین تامین روشنایی معابر ، رفع مشکل افت ولتاژ و نوسان برق در شبکه نیرورسانی خلخال هزینه شده است.

وی اظهارداشت: ۶۵ میلیارد ریال اعتبار جدید نیز برای ادامه اجرای طرح‌های کابل‌های خود نگه‌دار ،تقویت برق و افزایش سطح پایداری شبکه در زمان وقوع حوادث قهری و پیشگیری از احتمال قطعی برق مناطق مختلف این شهرستان در مواقع بارش‌های سنگین برف در زمستان از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در این شهرستان هزینه خواهد شد.

وی افزود: بدنبال پیگیری نماینده مردم منطقه در مجلس جهت حل مشکل ضعف روشنایی برق معابر روستایی خلخال یک هزار عدد لامپ روشنایی معابر به این شهرستان تخصیص یافته که متناسب با نیاز مناطق روستایی این لامپ‌ها توزیع و در چراغ‌های روشنایی معابر روستاهای مختلف این شهرستان نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

او از انجام اقدامات لازم جهت خرید و تهیه امکانات موردنیاز رفع مشکل افت ولتاژ برف بخش خورش‌رستم خلخال خبر داد و گفت: با نصب و راه‌اندازی یک دستگاه اتوبوستر و ۲ دستگاه ترانس تقویت‌کننده برق در مسیر شبکه نیرورسانی به شهر هشجین مرکز این بخش مشکل ضعف و افت ولتاژ برق مناطق مختلف این بخش قبل از آغاز فصل سرما برطرف می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل به تامین و تهیه کابل موردنیاز برای واگذاری انشعاب برق به مشترکین جدید این شرکت در استان اردبیل اشاره کرد و افزود: برای افزایش سطح رضایت‌مندی مردم از خدمات برق پنج هزار متر کابل خریداری شده و مشکل تاخیر در راه‌اندازی انشعاب مشترکین  جدید این شرکت برطرف می‌شود.

قدیمی با بیان اینکه با برای افزایش خدمات غیرحضوری برای کاهش بار مراجعات مردمی به ادارات برق شهرستان‌ها و در انجام موارد پیشگیرانه از کرونا تلاش می‌شود .اظهارداشت: هم‌اکنون ۴۰ نوع خدمات غیرحضوری از جمله ثبت‌نام برای دریافت انشعاب برق ،پرداخت بهای برق مصرفی ،درخواست تغییر نام و یا انشعاب جدید از سوی شرکت توزیع برق استان اردبیل به مشترکین شرکت ارائه می‌شود.

سیدغنی نظری ، نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: وضعیت روشنایی معابر روستاهای منطقه جنوب استان اردبیل غیرقابل قبول است.

وی با اشاره به مشکل افت ولتاژ و قطعی برق در مناطق مختلف بخش خورش‌رستم خلخال و مشکل کمبود روشنایی در مبادی ورودی شهر خلخال از سمت جاده قدیم گیوی حدفاصل روستای علی‌آباد تا شهر و نیز ورودی شهر گیوی خواستار رفع مشکل یاد شده و تامین روشنایی معابر تاریک مناطق یاد شده در شهرستان‌های خلخال کوثر شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر تلاش برای بهره‌برداری از پروژه احداث پست ۲۳۰ کیلوولت به ۶۳ و ۲۰ کیلو ولت خلخال از سوی شرکت توزیع برق استان اردبیل اظهارداشت: توجه به اعتبارات کلان هزینه شده برای اجرای پروژه بزرگ پست ۲۳۰ کیلوولت این شهرستان ، راه‌اندازی سریع این پست مشکل تامین برق صنایع و سرمایه‌گذاران مجری طرح‌های صنعتی و تولیدی جنوب استان اردبیل و همچنین سطح پایداری برق در این منطقه را افزایش خواهد داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =