سه شهرستان در کردستان به فهرست مناطق سبز گازرسانی اضافه می‌شوند

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تا پایان امسال سه شهرستان بانه، دیواندره و سروآباد در این استان در لیست مناطق سبز گازرسانی کشور قرار می‌گیرند.

احمد فعله‌گری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۹۴ درصد روستاهای شهرستان بانه و ۹۳ درصد روستاهای دیواندره و سروآباد از گاز طبیعی بهره‌مند هستند که تا پایان امسال به ۹۵ درصد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه به شهرستان‌هایی که ۹۵ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار آن به شبکه سراسری گاز متصل شده باشد، منطقه سبز گفته می‌شود، افزود: در حال حاضر شهرستان‌های کامیاران با بیش از ۹۵ درصد گازرسانی و قروه و دهگلان با بیش از ۹۹ درصد، جز مناطق سبز در این استان هستند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه تاکنون به یک هزار و ۳۳۸ روستای استان گازرسانی شده است، اضافه کرد: از یک هزار و ۶۸۹ روستای کردستان، یک هزار و ۵۵۸ روستا قابلیت گازرسانی را دارند.

فعله‌گری یادآور شد: اکنون ۵۴۷ هزار و ۹۵۷ مشترک در استان از خدمات شرکت گاز بهره‌مند هستند که ۴۰۴ هزار و ۲۰۱ مشترک آن شهری و ۱۴۳ هزار و ۷۵۶ مشترک نیز روستایی است.

استان کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و ضریب نفوذ گاز طبیعی در جمعیت شهری ۱۰۰ درصد بوده و در جمعیت روستایی ۹۳ درصد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =