۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۹
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 84107986
۰ نفر

برچسب‌ها

صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در کوثر فعال شد

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی کوثر از تشکیل و فعالیت ۲ صندوق اعتباری خرد زنان روستایی در این شهرستان خبر داد.

خیبرعلی جلیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف از تاسیس این صندوق‌ها را تقویت و توانمندسازی زنان روستایی در زمینه‌های مختلف کشاورزی و افزایش درآمد خانوارهای کم‌درآمد از طریق پرداخت وام‌های کوچک برای انجام فعالیت‌های درآمدزا ذکر کرد.

وی بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی ، کاهش مهاجرت از روستا ، کاهش فقر و ارتقای مهارت های فردی و اجتماعی زنان در روستا را از دیگر اهداف راه‌اندازی این صندوق‌ها برشمرد.

وی افزود: با هدف ارتقای مهارت‌های زنان روستایی عضو این صندوق‌ها و آموزش اصولی کارآفرینی ، کارگاه‌های آموزشی متعدد با عنوان مهارت‌های زندگی شغلی و مهارت‌های کسب و کار ویژه اعضای صندوق‌های اعتبارات خرد و تسهیل‌گران زنان روستایی توسط کارشناسان این مدیریت در روستاهای حوزه عمل اجرا شده است.

او گفت: تشکیل این صندوق‌ها به دلیل توسعه و بهبود کسب و کار زنان روستایی و مشارکت آنان در بهبود اقتصاد خانواده بسیار حائز اهمیت بوده و منجر به رونق تولید در منطقه می‌شود.

شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی در ۸۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد. این شهرستان به لحاظ جمعیت شاغل در بخش کشاورزی جایگاه اول را در استان از نظر درصد شاغلان جمعیت در عرصه کشاورزی به خود اختصاص داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =