مراجعه ۴۳۰ نفر با علائم تنفسی به بیمارستان‌های جنوب غرب خوزستان

آبادان - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۴۳۰ نفر از شهروندان در شهرهای تابعه این دانشکده به علت بروز مشکلات حاد تنفسی ناشی از بارندگی اخیر به بیمارستانها مراجعه کردند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان شکرالله سلمان‌زاده پنجشنبه اظهار داشت: از بیماران مراجعه کننده  ۳۶۶ نفر به صورت سرپایی درمان و ۶۴ نفر نیز به صورت موقت بستری شدند که این امر با توجه به شرایط خاص بیماری کرونا، بار مضاعفی را بر دوش کارکنان بهداشت و درمان تحمیل خواهد کرد.

وی افزود: در حالیکه با وجود وضعیت قرمز کرونا در منطقه کارکنان بیمارستان ها تمام توان خود را معطوف به درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ کردند متاسفانه به دلیل سهل‌انگاری شهرداری خرمشهر در هرس به موقع درختان بیش از ۲۲۰ نفر از شهروندان خرمشهری به علت حمله حاد تنفسی راهی بیمارستان شدند.

وی گفت: این بحران که هر ساله به دنبال اولین بارش های پاییزی اتفاق می افتد قابل پبش‌بینی بود و از ماه‌ها قبل در خصوص هرس درختان کوناکارپوس که از عوامل اصلی بروز این بحران است به شهرداری‌ها تذکر داده شد ولی  متاسفانه کم کاری شهرداری خرمشهر در این زمینه باعث بروز بحران شد.

سلمان زاده ضمن تاکید بر اینکه ۸۰ درصد سلامت مردم متأثر از مؤلفه های مؤثر بر سلامت است، بیان داشت: شهرداری و نهادهای مرتبط با حوزه ی سلامت باید پاسخگوی سلامت مردم باشند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =