میزان فوت‌های ناشی از کرونا در شاهین‌دژ شیب نزولی پیدا کرد

مهاباد- ایرنا- مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: میزان فوت‌های ناشی از کرونا در این شهرستان طی هفته جاری شیب نزولی پیدا کرده و پیش بینی می‌شود این روند با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در هفته‌های آینده ادامه داشته باشد.

اسماعیل فرحناک روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا نسبت به ۲ هفته گذشته در این شهرستان ۱۰ درصد کاهش یافته است. 

وی با بیان اینکه طی یک هفته گذشته ۷۰ درصد بیماران بستری شده مبتلا به کرونا پس از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده‌اند افزود: هم‌اکنون ۱۳ نفر در بخش ایزوله بیمارستان شهید راثی بستری هستند که از این تعداد چهار نفر مشکوک، ۶ نفر مثبت و سه نفر هم در بخش آی سی یو بستری هستند.

مسوول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ اضافه کرد: تاکنون ۷۵ نفر در این شهرستان بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

فرحناک با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و مشارکت مردم در اجرای محدودیت‌های اجتماعی موجب شده روند مراجعه‌کنندگان و وضعیت جسمانی بیماران بهبود یابد ادامه داد: انتظار می‌رود این وضعیت با همکاری مردم تداوم داشته باشد.

وی تاکید کرد: در شرایط فعلی تنها راهی که می‌توان از طریق آن بر بیماری غلبه و از ابتلا به آن جلوگیری کرد، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول پیشگیرانه است.

وی با بیان اینکه تجمع‌های خانوادگی و مراسم‌های گروهی بیشترین عامل شیوع بیماری کروناست، افزود: بیماران در این فصل در صورت ابهام در خصوص ابتلا به ویروس کرونا، نخست با خودمراقبتی و استراحت برای درمان تلاش و با مشاهده علائم شدید کرونا به بیمارستان مراجعه کنند.

شاهین‌دژ با ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است؛ این شهرستان از جمله نخستین شهرستان‌های آذربایجان‌غربی بود که شیوع بیماری کرونا در آن تثبیت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha