میانگین بارشهای فصلی‌ در خراسان رضوی کاهش یافت

مشهد- ایرنا - رییس تحقیقات اداره کل هواشناسی استان خراسان رضوی گفت: بارش باران در این استان از ابتدای پاییز امسال در مقایسه با دوره آماری ۳۰ ساله ۹/۸ میلیمتر کاهش یافته است.

سید جواد رسولی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از اول مهرماه تاکنون در این استان به طور متوسط ۴/۶ میلیمتر باران باریده در حالی که این میزان در دوره آماری (۳۰ ساله)  ۱۴/۵ میلیمتر بوده است.

وی ادامه داد: از اول مهرماه امسال تاکنون نسبت به دوره آماری به ترتیب شهرستان کلات با ۹/۳ میلیمتر بارندگی ۲۵ میلیمتر کاهش، کوهسرخ با یک  میلیمتر بارندگی ۱۹ میلیمتر و قوچان با ۱۲/۹میلیمتر بارندگی ۱۴ میلیمتر کاهش داشته است و در  شهر مشهد نیز هفت  میلیمتر بارندگی رخ داده است که این میزان نسبت به دوره متوسط آماری (۳۰ ساله) ۱۰ میلیمتر کاهش نشان می دهد.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی نیز گفت: از شب گذشته از  ایستگاههای هواشناسی ۱۸ شهرستان استان بارش نزولات آسمانی گزارش شده و ۲ سانتیمتر برف هم در شهر قوچان باریده است.

آیدا فاروقی افزود: در مدت یاد شده تقریبا در بیشتر مناطق استان به تناوب، بارندگی رخ داده است  که درگز با ۱۸/۱ میلیمتر و قوچان با ۱۱/۴ میلیمتر رکورددار بوده‌ اند.

وی ادامه داد: طی شبانه روز گذشته دمای شهر مشهد نیز بین ۶ تا ۱۹ درجه سانتیگراد در نوسان بوده‌ است.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: برای امروز به تناوب تداوم بارش‌ها و تشکیل مه و کاهش میدان دید افقی به ویژه در مناطق شمالی استان دور از انتظار نیست و از فردا از وسعت بارشها به ویژه در غرب کاسته شده است و از روز شنبه کاهش ابر را شاهد خواهیم بود.

فاروقی افزود: دیروز شاخص آلودگی هوای مشهد ناسالم بود اما با توجه به بارشهای رخ داده از امروز غلظت آلاینده ها کاهش مییابد و هوا سالم می‌شود.

وی ادامه داد: در شبانه روز گذشته قوچان با صفر درجه و رشتخوار با ۲۵ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان بوده‌اند و  امشب نیز در مناطق کوهستانی و سردسیر احتمال دارد دمای هوا به زیر صفر برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها