۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۹
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84107955
۰ نفر

برچسب‌ها

تایباد کتابخانه روستایی ندارد

مشهد- ایرنا - شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در شرق خراسان رضوی با ۴۵ درصد جمعیت روستایی و ۳۸ روستا کتابخانه روستایی ندارد.

رییس اداره کتابخانه های عمومی تایباد روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این شهرستان در مجموع ۸۹۶ مترمربع محیط کتابخانه‌ای دارد که مطابق با جمعیت آن به ازای هر ۱۰۰ نفر، ۷۶ سانتی‌متر مربع سرانه وجود دارد.

حسن سالاری افزود: با این میزان سرانه فضای کتابخانه‌ای، تایباد در میان ۳۳ شهرستان استان خراسان رضوی جایگاه ۱۴ را دارد.

وی با بیان اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی برای ساخت کتابخانه اعتباری در اختیار ندارد اظهار کرد: هم اینک ساخت یک کتابخانه روستایی در روستای جوزقان از توابع بخش میان ولایت این شهرستان در سال ۹۰ شروع شده که تاکنون فقط ۵۲ درصد پیشرفت داشته و برای اتمام و بهره برداری نهایی آن بیش از سه میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

رییس اداره کتابخانه های عمومی تایباد ادامه داد: هم اینک پنج هزار و ۴۷۹ نفر عضو پنج کتابخانه‌ عمومی شهری و یک کتابخانه مشارکتی مستقر در اداره زندان این شهرستان هستند.

سالاری همچنین تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان را ۷۲ هزار و ۴۵۴ جلد اعلام کرد و گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا بیش از ۱۰ هزار جلد کتاب با رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی امانت داده شد.

وی با اشاره به قرمز شدن دوباره وضعیت شیوع کرونا در تایباد افزود: این شرایط سبب شد تا بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت مراکز عمومی از جمله کتابخانه‌ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شود.

سالاری افزود: هم اکنون ۶۰ درصد از دانش آموزان این شهرستان، ۱۲ درصد از دانشجویان و ۲۸ درصد از دیگر گروه‌های مردم اعضای کتابخانه های این منطقه هستند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد متشکل از ۳۰ روستای زیر هزار و ۵۰۰ خانوار و هشت روستای بالای هزار و ۵۰۰ خانوار و متشکل از ۲ بخش میان ولایت و مرکزی در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها