۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 84107949
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰ درصد  جمیعت آستانه اشرفیه غربالگری کرونا شدند

رشت-ایرنا-رییس شبکه بهداشت و درمان آستانه اشرفیه گفت: در راستای اجرای طرح ملی مبارزه با ویروس کرونا و در سومین مرحله اجرای این طرح ، حدود ۹۰ درصد جمعیت این شهرستان ثبت نام و غربالگری شدند.

محمد رضا محدث روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طی دو مرحله اول و دوم این طرح ۹۸ درصد جمعیت این شهرستان غربالگری شدند افزود: همچنین از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ، از یک هزار و ۵۱۰ نفر در این شهرستان نمونه گیری شده است.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: کارشناسان این شبکه بطور میانگین بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ مورد بازرسی از اصناف ، پاساژها ، نانوایی ها ، اماکن عمومی ، ادارات انجام می دهند.

به گفته محدث طی یک هفته گذشته تعداد ۷ واحد صنفی و ۲ واحد نانوایی متخلف در زمینه رعایت  طرح فاصله گذاری اجتماعی  شناسایی و برای آنان اخطاریه صادر شده که در صورت تکرار با هماهنگی ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان نسبت به پلمپ آنها اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بر اساس بازدیدهای میدانی کارشناسان شبکه بهداشت ، حدود ۸۰ درصد از مردم این منطقه استفاده از ماسک و پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا را رعایت می کنند افزود: اجرای طرح های نظارتی و پایش طرح فاصله گذاری اجتماعی از سوی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با جدیت بیشتری تداوم خواهد داشت.

محدث،  رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضروری خواند و افزود : انتظار می رود عموم مردم در بازار های محلی ، اماکن عمومی ، فروشگاه های زنجیره ای ، وسایل نقلیه عمومی حتما از ماسک استفاده و  نکات بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز ضمن تاکید بر ضرورت تداوم رعایت دستوالعمل های ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: نظارت و پیگیری مستمر دستورالعمل های ستاد مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان با جدیت دنبال می شود.

حمید رضایی با بیان اینکه نظارت بر عملکرد اصناف و اماکن عمومی در این شهرستان تشدید یافته است ،  افزود: این نظارت ها در مراکز خرید ،پمپ بنزین ها ،  بازارها ، فروشگاه های زنجیره ای ،ادارات و دیگر اماکن عمومی که با حضور و مراجعه مردم روبرو هستند با دقت و حساسیت بیشتری انجام می شود.

وی اجرای طرح غربالگری را در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا موثر عنوان و تاکید کرد: رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده همچنان از سوی عموم مردم ضروری است .

فرماندار آستانه اشرفیه  در پایان به نقش رسانه ها در جهت آگاهی بخشی مردم اشاره و خاطرنشان کرد: انتشار اخبار و برنامه های متنوع تصویری با موضوع آموزش و ارائه راهکارهای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا می تواند در مقابله با این ویروس موثر باشد ، ضمن آنکه باید از ظرفیت رسانه ها به ویژه در فضاهای مجازی بهره لازم را ببریم.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha