۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۵
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 84107948
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای کردستان کاهش می‌یابد

سنندج - ایرنا - معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: دمای شبانه و ساعات اولیه صبح در این استان طی پنج روز آینده (جمعه تا سه‌شنبه) به صورت محسوسی کاهش پیدا کرده و سردتر می‌شود.

علی پناهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس پیش بینی‌های هواشناسی از فردا جمعه تا اواسط هفته آینده با نفوذ موج سرمایه به استان دمای هوا بطور میانگین پنج تا هفت درجه سانتیگراد افت خواهد کرد از این رو احتمال اینکه در اکثر نقاط استان دما به محدوده یخبندان و زیر صفر برسد، وجود دارد.

وی اضافه کرد: در این مدت با توجه به پایداری جو، در ساعات اولیه صبح در پاره‌ای از نقاط استان هوا مه آلود بوده و گاهی در گردنه‌ها و جاده‌ها کاهش دید افقی در بعضی از ساعات محسوس و قابل توجه است.

پناهی با اشاره به اینکه بیشترین مناطق تحت تاثیر سامانه سرد هوایی نیمه شمالی و جنوبی و مناطق غربی و شرقی استان خواهد بود، افزود: افزایش مصرف حامل های انرژی، کاهش دید در گردنه‌ها و جاده‌های مواصلاتی، آسیب به برخی محصولات باغی و جالیزی از اثرات مخاطره‌ای این پدیده است.

وی یادآور شد: صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی، حفاظت از محصولات غیرقابل برداشت، تسریع در برداشت محصولات قابل برداشت و انتقال به انبار و یا بازار فروش از توصیه های هواشناسی در این مدت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =