۱۴۷ مدرسه در سیستان‌وبلوچستان افتتاح شد

زاهدان- ایرنا- ۱۴۷ مدرسه با ۶۰۰ کلاس درس امروز/پنجشنبه/ به صورت ویدئوکنفرانس به دستور رییس جمهوری در سیستان‌وبلوچستان به بهره برداری رسید.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در حاشیه افتتاح متمرکز یکهزار و ۵۵۰ طرح آموزشی، تربیتی و رفاهی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:  برای راه اندازی مدارس افتتاح شده امروز مجموعا با زیربنای ۱۵۲ هزار مترمربع ۱۵۴ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

رضا سرحدی‌نیا افزود: از مجموع کلاس های افتتاح شده امروز ۱۰۶ مدرسه با ۴۲۰ کلاس درس به صورت مشارکتی توسط دولت و خیران و ۴۱ مدرسه با ۱۸۰ کلاس درس نیز از سوی دولت در سیستان‌وبلوچستان احداث شده است.

وی گفت: سیستان‌وبلوچستان هم اینک با بیش‌از ۶۰۰ پروژه فعال بیشترین فعالیت عمرانی در حوزه فضاهای آموزشی را دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان‌وبلوچستان بیان کرد:  ۵۰۳ میلیارد تومان اعتبار در سالجاری به این استان تخصیص داده شده که از این حیث بیشترین جذب اعتبارات را در کشور داشته است. 

وی گفت: توجه به سیستان‌وبلوچستان در موضوعات آموزشی دوچندان شده و اکنون عملیات عمرانی در بیش از ۲ هزارو ۳۵۰ کلاس درس در حال انجام است.

سرحدی‌نیا در خصوص اعتبارات تخصیص یافته به سیستان و بلوچستان بیان کرد: در چهار سال اخیر اعتبارات اختصاص یافته به این استان رشد چشمگیری داشته و از ۶۸ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۵۰۳ میلیارد تومان در سالجاری رسیده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان‌وبلوچستان گفت: این استان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.

وی اظهار داشت: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها