۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 84107940
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت اصناف بعد از ساعت ۱۸ تخلف محسوب می‌شود

بیرجند - ایرنا - رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی گفت: فعالیت اصناف بعد از ساعت ۱۸ تخلف محسوب می‌شود و واحدهای صنفی که پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد استانی و ملی مدیریت بیماری کرونا را رعایت نکنند در مرحله نخست با تذکر و سپس به مدت ۱۰ روز تا یک ماه با پلمب مواجه خواهند شد.

رضا علیزاده بیرجندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس تصمیم ستاد ملی و ابلاغ ستاد استانی مدیریت کرونا واحدهای صنفی غیرضروری مراکز شهرستان‌های استان باید از ساعت ۱۸ تا صبح روز بعد فعالیت خود را تعطیل کنند.

وی بیان کرد: اصناف ضروری از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای، نانوایی‌ها، سوپر مارکت‌ها، میوه فروشی‌ها، سبزی و صیفی‌جات، مواد پروتئینی، تولید و فروش لبنیات، غذا، فست فود و طباخ بیرون بر، پخش موادغذایی، دفاتر آژانس‌های مسافرتی و از این قبیل با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی تصریح کرد: نظارت و بازرسی بر اجرای این طرح توسط نیروی انتظامی، اتاق اصناف و بازسان سازمان صمت به صورت مستمر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح محدودیت فعالیت اصناف تا ۲۰ آذر ماه در خراسان جنوبی ادامه دارد گفت: از تمامی کسبه و اصناف استان درخواست داریم برای حفظ سلامتی خود و شهروندان و با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا در اجرای این طرح ما را یاری کنند تا شاهد مدیریت بیماری و کاهش ابتلا در استان باشیم.

براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا که از روز سه‌شنبه ۲۰ آبان اجرا شد، تمامی واحدهای صنفی به جز گروه‌های شغلی یک در همه مراکز شهرستان‌های استان از ساعت ۱۸ به بعد اجازه فعالیت ندارند و این مصوبه به مدت یک ماه تا ۲۰ آذر لازم الاجراست. 

روند ابتلا به کرونا و فوت ناشی از آن در خراسان جنوبی که بار دیگر از مهر ماه امسال صعودی شد، همچنان افزایشی بوده و این استان در وضعیت قرمز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها