۱۲۰ هزار بوته گل پاییزی، زیبایی پارک‌های ارومیه را دوچندان کرد

‌ارومیه - ایرنا - رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه نشاط‌آفرینی شهروندان مهمترین هدف کاشت گل‌های مختلف با رنگ‌های متنوع در سطح شهر است، گفت: همزمان با فصل پاییز امسال، ۱۲۰ هزار بوته گل پاییزی در رنگ‌های گوناگون در پارک‌های سطح شهر کاشته شده‌است.

علی شایگان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد بوته گل که شامل داوودی و کلم زینتی است، توسط واحد تولیدات سازمان تولید و با هدف ایجاد محیط دلپذیر در فصل پاییز و نشاط و شادابی در شهروندان برای کاشت در بوستان‌ها، میادین و بلوارهای اصلی شهر توزیع شده‌است.

وی اظهار کرد: گل داوودی از جمله گل‌های پاییزه است و شروع کاشت آن از اول مهرماه آغاز می‌شود که در صدد هستیم با استفاده از این گل، زیبایی‌های شهر ارومیه را دوچندان کنیم.

وی ادامه داد: این گل مقاومت و سازگاری خوبی در شرایط آب و هوایی شهر ارومیه در فصل پاییز دارد.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ارومیه گفت: گل‌های کاشته شده در پارک‌ها و فضای سبز شهر ارومیه متناسب با شروع هر فصل تغییر می‌کند و تولید گل‌های مناسب با هرفصل در دستور کار سازمان قرار دارد.

شایگان اظهار کرد: از کل گل های پارک های شهر در ارومیه ۱۰۰ هزار بوته مربوط به گل داوودی و ۲۰ هزار بوته نیز مربوط به کلم زینتی است.

شهر ارومیه در چند سال اخیر میزبان جشنواره‌های گل بوده و میلیون‌ها بوته گل در سال‌های اخیر در این شهر کاشته شده و بهبود فضای شهری را به دنبال داشته‌است.

در شهر ارومیه بوستانی با هزاران بوته گل نیز به نام 'گوللرباغی' نامگذاری شده که در ایام تابستان هر روز میزبان گردشگران و شهروندان زیادی است.

شهر ارومیه با ۸۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۱ هزار هکتار مساحت دارد و سرانه فضای سبز در ارومیه برای هر نفر بیش از ۱۲ مترمربع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =