پنج ایستگاه سیار تشخیص کرونا در اردبیل دایر شد

اردبیل- ایرنا- پنج ایستگاه سیار تشخیص و شناسایی مبتلایان به بیماری کرونا از طریق نمونه‌برداری حضوری در سطح شهر اردبیل دایر شده و فعالیت خود را آغاز کرد.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اردبیل روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این ایستگاه‌ها، در اجرای مصوبه ستاد کرونای استان و شناسایی بیشتر مبتلایان به کرونا و از طریق نمونه‌برداری جهت تشخیص کرونا در نقاط پرتردد شهر اردبیل دایر شده است.

دکتر محمدرضا خلفی‌زاده افزود: هم‌اکنون پنج پایگاه آزمایشگاهی در منطقه دروازه مشکین‌شهر، تازه میدان، میدان بسیج، میدان علی آباد و میدان علی‌سرباز شهر اردبیل جهت انجام تست PCR به صورت رایگان دایر است.

وی هدف از دایر شدن این پایگاه‌ها را بیماریابی و جلوگیری از شیوع کرونا ذکر و بیان کرد: به منظور نظارت بر روند مهار شیوع بیماری کرونا اکیپ ویژه عملیاتی ستاد مدیریت کرونا در فرمانداری اردبیل تشکیل شده است.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان اردبیل در ادامه، از انجام یک هزار و ۲۴۶ مورد بازدید به منظور برخورد با موارد نقض پروتکل‌های بهداشتی بویژه در اماکن دارای ممنوعیت و محدودیت فعالیت در سطح شهرستان اردبیل خبر داد و گفت: در این راستا، ۶ واحد صنفی متخلف پلمب و تعطیل شد.

وی اضافه کرد: از روز گذشته اکیپ‌های نظارتی ستاد مدیریت کرونا متشکل از ناظران ستاد مدیریت کرونا و بازرسان بهداشت در جهت کنترل و نظارت بر روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و بر اساس ارزیابی اولیه، حدود ۸۴ درصد از اصناف و اماکن عوممی، از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از شیوع کرونا وضعیت مطلوبی داشته‌اند.

دکتر خلفی‌زاده بیان کرد: اجرای محدودیت فعالیت تا ساعت ۱۸ برای برخی گروه‌های شغلی در شهر اردبیل آغاز شده و در این زمینه ۱۶ مورد اخطاریه و تذکر به متصدیان متخلف صادر شده است.

وی نظارت بر تدفین اجساد افراد فوت شده به علت کرونا را از جمله فعالیت‌های شبکه بهداشت شهرستان اردبیل به منظور کاهش ابتلای شهروندان ذکر کرد و گفت: بدون همراهی شهروندان، مهار بیماری کرونا میسر نیست.

به گزارش ایرنا، شهرستان اردبیل در زمنیه شیوع بیماری کرونا در ردیف مناطق بحرانی و با وضعیت مشکی قرار دارد.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، در شبانه روز گذشته، ۵۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی شهرستان اردبیل بستری شده و چهار نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها