درخشش هفت عضو کانون پرورش فکری اردبیل در مسابقه بین المللی نقاشی

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل از درخشش و موفقیت هفت عضو اردبیلی در مسابقه بین المللی "نقاشی پاک" خبر داد.

زعفر احدزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این هنرمندان در مسابقه بین‌المللی نقاشی "دست‌های پاک، نجات‌بخش زندگی" موفق به کسب ۲ نشان نقره، چهار نشان برنز و دیپلم افتخار شدند.

وی گفت: محمدمهدی عالی ۹ ساله از مرکز شماره یک کانون پارس‌آباد و آنیسا محمدباقرزاده ۱۰ ساله از مرکز شماره یک کانون اردبیل نشان نقره این مسابقه بین‌المللی را به دست آوردند.

وی اظهار داشت: همچنین عسل نویدبخش ۱۳ ساله و عسل ابراهیم‌پور ۱۱ ساله هر دو از مرکز شماره یک کانون اردبیل، ریحانه نصیری ۱۱ ساله از مرکز شماره دو کانون مشگین‌شهر و سویل شفیعی هفت ساله از مرکز گرمی موفق به دریافت نشان برنز شدند و آنیتا غفاری هفت ساله از مرکز بیله‌سوار موفق به کسب دیپلم افتخار این رویداد بین‌المللی شد.

وی بیان کرد:  بیش از ۹ هزار اثر از ایران و ۲۷ کشور جهان از پنج قاره در مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان دست‌های پاک، نجات‌بخش زندگی ارسال شده بود که  که از این تعداد هزار و ۷۰۰ اثر به مرحله داوری پایانی راه یافته بود.

وی اضافه کرد: از هزار و ۷۰۰ اثر راه یافته به مرحله پایانی در نهایت ۳۵۰ اثر انتخاب که از این تعداد ۱۰۰ اثر مربوط به بخش بین‌الملل و ۲۵۰ اثر مربوط به بخش ملی است.

مسابقه بین‌المللی نقاشی کودکان "دست‌های پاک، نجات‌بخش زندگی" از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مرکز کنترل عفونت بیمارستان‌های دانشگاه ژنو سوییس به‌عنوان مرکز همکار سازمان بهداشت جهانی در ایمنی بیمار برگزار شد.

در بیانیه هیات داوران این جشنواره آمده است: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همیشه برای بروز استعدادهای هنری کودکان تلاش کرده و امروز نیز در راستای نیازهای مردم جهان، فراخوانی برای بچه‌ها منتشر کرده است.

هیات داوران این جشنواره در ادامه این بیانیه آوردند: کانون با کودکان علاقه‌مند دنیا یک خواسته را مطرح کرده و آن هم "اهمیت بهداشت دست‌ها را به‌ صورت یک نقاشی به ما نشان دهید" است.

این گروه با بیان اینکه نقاشی یکی از بهترین فرصت‌ها برای آشنایی با ایده‌های کودکان است تأکید کرده است: امروز کانون پاسخ‌های بی‌شماری از آنها (کودکان) را به مردم جهان تقدیم می‌کند، پاسخ‌هایی متنوع و شگفت‌انگیز، همیشه ارمغان مشارکت بچه‌ها آرامش و دوستی است و ما از این هدیه سپاسگزاریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =