۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 84107891
۰ نفر

برچسب‌ها

پیکر نخستین بانوی شهید مدافع سلامت اصفهان تشییع شد

اصفهان- ایرنا- مراسم تشییع و خاکسپاری خدیجه صبوحی نخستین بانوی شهید مدافع سلامت استان اصفهان روز پنجشنبه در کلانشهر اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایرنا،  شهید خدیجه صبوحی بهورز مرکز بهداشت شماره یک اصفهان بود که پس از حدود ۲۰ روز ابتلا به بیماری کرونا درگذشت و نخستین شهید مدافع سلامت شبکه بهداشت استان اصفهان است.

پیکر این شهید مدافع سلامت پس از تشییع از مقابل مرکز بهداشت شماره یک اصفهان و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در محل گلزار شهدای اصفهان به خاک سپرده شد.

مدیر مرکز آموزش بهورزی مرکز بهداشت شماره یک اصفهان به خبرنگار ایرنا گفت: شهید صبوحی بهورز خانه بهداشت جوزدان زیر پوشش مرکز بهداشت شماره یک اصفهان بود و تا قبل از ابتلا به بیماری کرونا در جهت خدمت رسانی و انجام مراقبت‌های بهداشتی از افراد مختلف مانند زنان باردار، سالمندان و کودکان تلاش بسیاری می کرد.

مهشید رفیعیان افزود: این بانوی شهید مدافع سلامت، نقش بسزایی در اطلاع رسانی، آموزش و غربالگری مردم در زمینه بیماری کرونا بویژه در روستاها داشت.

وی با بیان اینکه شهید صبوحی در ۵۱ سالگی و در تاریخ نوزدهم آبان امسال بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان الزهرا(س) اصفهان درگذشت، خاطرنشان کرد: وی در آستانه پایان خدمت و بازنشستگی قرار داشت.

آرش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز به خبرنگار ایرنا گفت که خدیجه صبوحی نخستین بانوی شهید مدافع سلامت و نخستین شهید مدافع سلامت شبکه بهداشت استان اصفهان در دوران شیوع بیماری کروناست.

وی افزود: شمار شهیدان مدافع سلامت در اصفهان تاکنون به حدود ۱۱ تَن رسیده است.

از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون بیش از یکهزار و ۸۵۰ نفراز کادر درمان استان اصفهان به بیماری کرونا مبتلا شدند.

حدود پنج هزار نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در عرصه مقابله با بیماری کرونا فعالیت دارند.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تا پایان مهر امسال بیش از ۴۲ هزار بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری شدند که از بین آنها بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر جان باختند که تست کرونای ۲ هزار و ۳۰۰ نفر آنها مثبت و قطعی بود.

در زمان حاضر بیش از ۲ هزار بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا کنون بیش از ۷۱۵ هزار نفر بطور قطعی به کرونا مبتلا شدند که از بین آنها بیش از ۳۹ هزار نفر جان باختند و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =