آغاز عضویت رایگان در کتابخانه‌های آستارا

آستارا - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا گفت: عضویت رایگان در کتابخانه‌های شهرستان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی آغاز شده و تا پایان آبان ماه ادامه خواهد داشت.

آرزو عباس زاده روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آستارا چهار کتابخانه عمومی دارد و مدارک لازم برای عضویت در آنها یک قطعه عکس، تکمیل فرم ثبت نام و ارائه کارت شناسی دارای کد ملی است و علاقه مندان به کتابخانه ها مراجعه کنند.

وی بیان کرد: دومین دوره مسابقه عکاسی با تلفن همراه با عنوان "من و کتابم" به مناسبت هفته کتاب برگزار می شود و علاقه مندان، تا پایان آذرماه پنج عکس تهیه و از طریق واتساپ به شماره ۰۹۱۱۹۸۶۰۲۲۸ ارسال کنند.

وی گفت: اداره ورزش و جوانان و سازمان مردم نهاد پویندگان آرمان شهر در این برنامه مشارکت می کنند و عکاسی از کتابخانه ‌های شخصی، تجربه خوانش گروهی کتاب، خانواده کتابخوان، ایستگاه مطالعه، کتابخانه مدارس و کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از محورهای آن است.

وی ادامه داد: کتابخانه های شهید نشاطی و پیامبر اعظم (ص) تا پایان آبان ماه، میزبان نمایشگاه تازه های نشر است و در هر نمایشگاه ۵۰ نسخه کتاب دینی، سیاسی و حقوق، کودک و نوجوان، کمک درسی و قصه و رمان عرضه شده است.

عباس زاده گفت: امروز کتابداران در آستانه هفته کتاب با حضور در مزار شهدای گمنام آستارا به جایگاه آسمانی آنها ادای احترام کردند و در ۲۴ آبان ماه زنگ کتابخوانی در یکی از دبیرستان های دخترانه نواخته خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و چهار کتابخانه آن، از ۶۰ هزار نسخه کتاب و بیش از ۲ هزار عضو برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =