بومی گزینی در استخدام های این شهرستان ضروری است

اندیمشک-ایرنا-نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی اولویت نخست مسئولین این شهرستان را ایجاد اشتغال دانست و افزود:بومی گزینی در استخدام های این شهرستان ضروری است و هیچ مدیری حق ندارد مطالبه مردم در این زمینه را نادیده بگیرد.

به گزارش ایرنا فریدون حسنوند روز پنجشنبه در  نشست شورای اداری در محل فرمانداری افزود: با توجه به وضعیت بیکاری در شهرستان ، باید از همه ظرفیت های موجود برای ایجاد اشتغال استفاده کرد و در صورت استفاده بهینه از این پتانسیل ها صدها فرصت شغلی برای جوانان این شهرستان ایجاد خواهد شد.

وی با تشریح اجرای طرح های بزگ تولیدی ، اقتصادی و صنعتی در اندیمشک با مشارکت بخش های دولتی و خصوصی گفت:جذب سرمایه گذار از سوی مسئولین ارشد اندیمشک برای اشتغالزایی مورد اهتمام جدی قرار گرفته است و تاکنون پروژه های خوبی با مشارکت بخش خصوصی اجرایی شده و یا در دست اجرا هستند.

حسنوند با انتقاد از برخی ادارات به دلیل همراه نبودن برای جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی گفت:چهار دانشگاه در اندیمشک در این خصوص عملکرد مطلوب نداشته اند و اگر با این روند حرکت کنند فقط به یک کارخانه تولید بیکار تبدیل می شوند.

وی افزود:دانشگاهها با توجه به نقش مهمی که دارند باید از لحاظ فنی و علمی ، داشته های شهرستان را معرفی و برای ایجاد اشتغال ، پویاتر عمل کنند.

وی افزود:دانشگاهها در همه دنبا محور توسعه هستند و نباید از اهمیت جایگاه خود در این زمینه غافل شوند لذا باید با برگزاری همایش ، کارگاهها و اجرای برنامه های اثرگذار ، شهرستان را به سمت و سوی مثبت برای ایجاد اشتغال سوق دهند.

وی در بخش دیگری گفت:تربیت مدیران توانمند و خادمین صدیق مهم است و تزریق انگیزه و نشاط برای پیگیر امور مد نظر قرار گیرد.

حسنوند اظهار داشت:شورای اداری یک شورای تشریفاتی نیست بلکه جلسه ای برای برنامه ریزی اصولی برای کارهای انجام نشده است.

نماینده مردم اندیمشک افزود:مدیرانی که روزمرگی دارند و با برنامه پیگیری امور مردم نباشند حضورشان برای مردم و شهرستان مضر است.

وی ادامه داد:داشتن برنامه میان مدن و بلند مدت از سوی مدیران دستگاههای اجرایی برای خدمت شایسته تر به مردم ضرورت دارد ضمن اینکه بعضی از ادارات خط مقدم خدمت به مردم هستند که باید در راستای جلب رضایتمندی مردمی تلاش جهادی داشته باشند.

وی گفت:نهادهای فرهنگی و عمرانی و ادارات مرتبط با این حوزه ها نباید از اهمیت کار خود غافل شوند.

وی با تاکید بر لزوم داشتن برنامه مدون برای شهرستان افزود:همانگونه که ما در مجلس و دولت برنامه مدون داریم مدیران دستگاههای شهرستان باید برنامه مدون پنج ساله تدوین و برای تحقق آن جدی تر تلاش کنند.

وی بیان کرد:در اندیمشک مدیریت جزیره ای و بخشی نداریم و همه به صورت واحد و همدل باید برای رفع مشکلات شهرستان تلاش کنیم.

وی در بخش دیگری با اشاره به لزوم تلاش بیشتر مدیران برای جذب اعتبارات گفت:راه جذب اعتبار کمیته برنامه ریزی نیست بلکه باید از طریق وزارتخانه ها و برنامه و بودجه کشور وارد شد و مدیران دستگاهها به این نکته توجه جدی داشته باشند.

وی از مدیران خواست با جذب منابع مالی از بخش های مختلف ،برای  تسریع در روند اجرای پروژه های بزرگ شهرستان تلاش کنند.

حسنوند با اشاره به برگزاری شورای اداری متشکل از مدیران و کارکنان در دوره های مختلف گفت:کل مجموعه اداری شهرستان باید در خدمت مردم باشند و همه ی کارکنان ادارات نیز باید در پیشرفت و سازندگی شهرستان ایفای نقش کنند.

وی در بخش دیگری از مدیران خواست با قاطعیت و رعایت کامل قانون و ضوابط برای خدمت به مردم همت کند.

حسنوند ادامه داد:هیچ حمایتی از مسئولینی که تخلف داشته باشند انجام نخواهد شد و دستگاههای مربوطه با هرگونه تخلفی قاطعانه برخورد می کنند.

نماینده مردم اندیمشک با اشاره به اراده مسئولین شهرستان برای مبارزه با زمین خواری افزود:برای برخورد با زمین خواری قاطعانه ایستاده ایم و اجازه تخلف به سودجویانی که حق و حقوق مردم را تضییع کنند نخواهیم داد.

وی افزود:در صورت وجود بستر برای بکارگیری جوانان ، اولویت با بومی گزینی و اشتغال نیروهای بومی است و هیچ مدیری حق ندارد نیروی غیر بومی استخدام کند مگر در شرایطی که نیروی متخصص و تحصیکرده مرتبط در شهرستان نداشته باشیم.

وی افزود:برخی پروژه های ما به رغم وجود اعتبار زمان خورده اند و مدیران مربوطه باید برای تسریع در اجرا و تکمیل پروژه ها اقدام کنند.

وی از مدیران خواست از حواشی دوری کرده و با اطلاع رسانی عملکرد خود به مردم ، روحیه نشاط و امیدواری را در مردم زنده کنند.  

فرماندار اندیمشک هم با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله توسعه همه بخش های این شهرستان گفت:هدف ما تحقق چشم انداز توسعه شهرستان است و در این راستا عملکرد مدیران به طور دقیق ارزیابی و رصد می شود.

پیمان جهانگیری افزود:عملکرد مثبت مدیران در ایجاد رضایتمندی عمومی مردم بسیار مهم است و مدیران دستگاههای اجرای نباید از این مهم مغفول شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =