۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84107870
۰ نفر

برچسب‌ها

ابداع گجت هوشمند برای کمک به بیماران آلزایمری توسط نوجوان چینی

تهران- ایرنا- دانش آموز چینی یک گجت هوشمند برای کمک به بیماران مبتلا به آلزایمر ساخت تا این افراد بتوانند با کمک این گجت اطرافیان خود را شناسایی کنند.

به گزارش ایرنا از رادیو بین المللی چین، «لو یوان» دانش آموز کلاس هشتم در «هانگژو» واقع در استان «ژجیانگ» در شرق چین است که یک گجت هوشمند را برای کمک به مبتلایان به آلزایمر ابداع کرده است تا این افراد بتوانند با کمک این گجت اطرافیان خود را شناسایی کنند.

این نوجوان ۱۵ ساله چینی برنامه نویسی برای ساخت این گجت را در کلاس چهارم شروع کرد و همواره به فکر کمک به بیماران مبتلا به آلزایمر بوده است این نوجوان چینی توانست تابستان سال جاری یک وسیله قابل برنامه ریزی را جهت کمک به قدرت تشخیص بیماران مبتلا به آلزایمر طراحی کند.

او یک گردنبند هوشمند با دوربین طراحی کرده است که می تواند تصویر چهره افراد را جمع آوری کند و به مبتلایان به آلزایمر کمک کند تا با استفاده از عملکرد تشخیص چهره، اطرافیانشان را شناسایی کند.

این وسیله هوشمند همچنین می تواند با بررسی شدت اشعه فرابنفش، به فرد مبتلا به آلزایمر بگوید که او داخل خانه است و یا مشغول پیاده روی در خارج از منزل؛ اگر فرد مبتلا به آلزایمر که از این وسیله استفاده می کند بیشتر از ۲۰ دقیقه خارج از منزل بماند، این وسیله به او یادآوری می کند که به خانه اش برود و آدرس خانه فرد را نیز در اختیار او قرار می دهد.

این گجت هوشمند ابداع شده توسط این نوجوان چینی با تحسین فوق العاده زیاد کاربران فضای اینترنت روبرو شده و راهی دلگرم کننده برای کمک به بیماران آلزایمری فراهم کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =