همدان به ۵۰ سکوی برون‌ شهری فرود بالگرد اورژانس نیاز دارد

همدان- ایرنا- مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت که این استان نیازمند احداث ۵۰ محل فرود بالگرد در حاشیه جاده‌های برون شهری برای انتقال سریع و به موقع مصدومان بدحال حوادث است.

دکتر حبیب اله معصومی روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: پد (محل ویژه) فرود بالگرد در جاده های برون شهری این استان با همکاری شوراهای اسلامی، بخشداری ها و اداره کل راه و شهرسازی احداث می شود.

وی اضافه کرد: برخی مواقع از پارکینگ‌های پیش بینی شده در حاشیه جاده های برون شهری به عنوان پد فرود استفاده می شود تا بتوان به سرعت نسبت به امداد رسانی و انتقال مصدومان حوادث اقدام کرد.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: زمین مورداستفاده برای پد فرود بالگرد حدود ۹۰۰ مترمربع وسعت دارد که با علامت اچ (H) آن را نمایان می کنند، همچنین با جی پی اس مختصات این مکان در اختیار پایگاه پروازی قرار می‌گیرد.

معصومی با بیان اینکه نبود تیر چراغ برق، کابل و درختان بلند در محدوده فرود بالگرد باید مورد توجه باشد، اظهار داشت: با بررسی های انجام شده ۶ نقطه در حاشیه محور ارتباطی تویسرکان - وردآورد برای احداث پد فرود بالگرد پیش‌بینی و با خط‌کشی علامت گذاری شده است.

وی افزود: تا کنون در ۴۰ نقطه از استان همدان پد فرود بالگرد جانمایی و احداث شده که البته تمامی بیمارستانهای استان به غیر از ۲ بیمارستان در شهرهای بهار و زن مجهز به پد فرود بالگرد هستند.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت:  بیمارستان رزن زمین مناسب و استاندارد برای احداث پد فرود بالگرد ندارد بنابراین زمینی در شهرک فرهنگیان این شهر برای احداث پد فرود درنظر گرفته شده است.

معصومی گفت: با راه اندازی اورژانس هوایی در همدان تاکنون ۵۰۰ مصدوم با استفاده از ۴۰۰ پرواز به بیمارستان منتقل شده اند که ۸۰ درصد آنها بیماران ترومایی و قلبی بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha