۴۰درصد تصادفات مربوط به موتورسیکلت سواران است

زاهدان- ایرنا- فرمانده پلیس‌راه شمال سیستان‌وبلوچستان گفت: ۴۰ درصد مجموع تصادفات و ۵۱ درصد آمار تصادفات ناشی از ضربه مغزی مربوط به موتورسیکلت‌سواران است.

سرهنگ کشواد بهروزی‌زاده روز پنجشنبه در این‌باره اظهارداشت: ۵۰ درصد فوتی‌ها مربوط به موتور سیکلت‌سوارانی است که کلاه ایمنی ندارند.

وی بیان کرد: بی‌توجهی به خط‌کشی خیابان، استفاده نکردن از پل عابر پیاده، بی‌توجهی به چراغ قرمز و ورود ناگهانی به سطح سواره‌رو از جمله عوامل مهم منجر به تصادفات رانندگی  است.

فرمانده پلیس‌راه شمال سیستان و بلوچستان بیان کرد: از یک طرف زیرساخت‌های شهری برای رانندگیِ امن، مناسب نیست و از سوی دیگر مشاغل مزاحم، سبب تشدید ترافیک و تصادف می‌شوند.

وی تصربح کرد: در تصادف خودرو با عابر پیاده هر دو مقصر هستند و  ۵۰درصد تصادفات راننده با عابر پیاده منجر به مرگ می‌‍شود از این رو اصلاح نقاط حادثه خیز باید در دستور کار قرارگیرد.

بهروزی‌زاده تاکید کرد: سرعت بیش از ۶۰ کیلومتر مجاز نیست و اگر رانندگان سرعت مجاز را در حین رانندگی رعایت کنند بسیاری از تصادفات کاهش پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان ۵۰درصد قربانیان تصادفات رانندگی عابران پیاده هستند.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی راه‌های ارتباطی دارای ۲ قرارگاه پلیس راه و ۲ اداره کل راه و شهرسازی و ۲ اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در شمال به مرکزیت زاهدان و جنوب به مرکزیت ایرانشهر است که شهرستان‌های شمالی و مرکزی شامل زابل، هیرمند، زهک، نیمروز، هامون، زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران و مهرستان زیر پوشش قرارگاه شمال و شهرستان‌های جنوبی ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار زیرپوشش قرارگاه پلیس راه جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =