دولت ارمنستان ۱۰ رهبر مخالف را دستگیر کرد

مسکو - ایرنا - سازمان پیگیری قضایی ارمنستان اعلام کرد که پلیس ایروان ده تن از رهبران مخالفان دولت را به خاطر ساماندهی تظاهرات اخیر در این کشور دستگیر کرد.

به گزارش ایرنا سازمان پیگیری قضایی ارمنستان روز پنجشنبه در بیانیه خود با اشاره به دستگیری ۱۰ نفر از رهبران مخالفان دولت ارمنستان، خاطرنشان کرد که این افراد در سازماندهی و برگزاری اجتماع اعتراضی مخالفان دولت در ایروان نقش داشتند.

آرتور وانتسیان رئیس سابق سازمان امنیت ارمنستان و رهبر حزب میهن در بین افراد دستگیر شده است که روز گذشته توسط ماموران پلیس بازداشت شد.

وی مظنون به تحریک مردم و برگزاری اجتماع اعتراضی در مقابل ساختمان پارلمان ارمنستان است.

 ادوارد شارمازانوف معاون سابق پارلمان ارمنستان هم دیروز به اتهام برگزاری اجتماع غیرقانونی توسط ماموران امنیتی دستگیر شد.

در همین حال آرتسویک میناسیان سخنگوی حزب داشناکسوتیون امروز اعلام کرد که مخالفان دولت ارمنستان امروز (پنجشنبه) راهپیمایی خواهند کرد و در آن خواستار برکناری نیکول پاشینیان از مقام نخست وزیری ارمنستان خواهند شد.

مخالفان دولت ارمنستان روز گذشته برای کناره گیری "نیکول پاشینیان" از مقام نخست وزیری ارمنستان ضرب الاجل تعیین کرده بودند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری ریانووستی، شرکت کنندگان در اعتراضات در ایروان پایتخت ارمنستان به پاشینیان مهلت دادند تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه از مقام خود کناره گیری کند.

مخالفان دولت ارمنستان خواستار خروج این کشور از توافقنامه صلح قره باغ شده و این توافق را مغایر با مصالح و منافع ارمنستان خوانده اند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بامداد سه شنبه در بیانیه‌ای گفت: براساس توافقنامه امضا شده بین سه طرف، جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان در مواضع خود متوقف و نیروی حافظ صلح فدراسیون روسیه در امتداد خط تماس در قره باغ و جمهوری ارمنستان مستقر می‌شود.

همچنین آوارگان و پناهندگان به خاک قره باغ و مناطق مجاور تحت کنترل کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بر می‌گردند و تبادل اسرای جنگی، سایر افراد بازداشت شده و اجساد کشته شدگان انجام می‌شود.

درگیری‌های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ۶ مهرماه گذشته آغاز شده است و به رغم این که با دخالت میانجیگران بین‌المللی ۳ بار توافق آتش بس میان دو طرف حاصل شده، این درگیری‌ها بیش از یک ماه بود که همچنان با شدت ادامه داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =