نخبگان باید تحول آفرین و اثرگذار در جامعه باشند

قزوین - ایرنا - معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان کشور گفت: نگاه نخبه پروری و جذب نخبگان می‌تواند زمینه‌های توسعه و پیشرفت در جامعه را به نحو مطلوبی فراهم کند.

به گزارش ایرنا، آریا الستی روز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس بنیاد ملی نخبگان استان قزوین که با حضور استاندار و جمعی از مسوولان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، بنیاد ملی نخبگان را نهادی سیاستگذار دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم کشور را به سمت اهداف متعالی که انقلاب اسلامی برای ما تعریف کرده، بکشانیم باید کاری کنیم تا نخبگان در بطن جامعه پرورش داده شوند.

وی اظهار داشت: وظیفه بنیاد ملی نخبگان، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی مربوط به حوزه‌ پرورش استعدادها و هدایت آنها به سمت اثرگذاری اجتماعی بوده و همه این مراحل و فعالیت‌ها در کشور مرتبط با فعالیت برخی نهادها از جمله وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم است.

الستی با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان یک سازمان رقیب و موازی برای سایر دستگاه‌های اجرایی نیست، ادامه داد: این بنیاد موازی با آموزش و پرورش، وزارت علوم یا صنعت نبوده بلکه وظیفه اصلی آن کمک موثر در ارتباط با صنعت و برنامه‌ریزی و هماهنگی بین نهادی است که در اساسنامه آن نیز درج شده است.

این مسوول با اشاره به ارتباط دوسویه بنیادملی نخبگان با دستگاه‌های اجرایی استانی، تصریح کرد: چنین تعاملاتی با سایر دستگاه‌های اجرایی هر استان به منظور افزایش حضور و اثرگذاری نخبگان در محیط‌های کاری خود، بسیار حایز اهمیت است.

وی، بنیاد نخبگان قزوین را جزو استان‌های پیشرو در کشور دانست و یادآور شد: براساس توصیه مقام معظم رهبری، در سال‌ ۸۴ کار تدوین اساسنامه بنیاد ملی نخبگان در شورایعالی انقلاب فرهنگی آغاز و قزوین پنجمین استانی بود که این بنیاد در آن شکل گرفت.

الستی، ساختار بنیاد نخبگان را براساس استفاده از ظرفیت‌ افراد شایسته و نخبه دانست و اضافه کرد: قزوین همواره در زمینه فعالیت‌های علمی از استان‌های پیشرو و الگو بوده است.

وی با اشاره به حمایت مسوولان استان قزوین از بنیاد ملی نخبگان، افزود: فرصت دادن به نخبگان برای جریان‌سازی مفید در سطح استان امری بسیار ارزشمند بوده که در این زمینه از استاندار قزوین و سایر مسوولان ذیربط به واسطه داشتن چنین رویکردی تقدیر و تشکر می‌کنیم.

معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان کشور با اشاره به خدمات رییس سابق این بنیاد در قزوین، تصریح کرد: ایشان از قدیمی‌ترین مدیران این بنیاد در سطح کشور بوده تا جایی که کارنامه درخشانی را از محل‌های خدمت خود تاکنون برجای گذاشته است.

در ادامه این جلسه ضمن تقدیر از تلاش‌های کریم افشار، علی رجب‌پور به عنوان سرپرست بنیاد ملی نخبگان استان قزوین معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =