رییس جمهوری نسبت به شیوع کرونا در خراسان رضوی ابراز نگرانی کرد

مشهد- ایرنا- رییس جمهوری در آیین افتتاح بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد در قالب دهمین آیین پویش "ره سلامت" نسبت به شیوع کرونا و افزایش آمار ابتلا و فوت شدگان در این استان ابراز نگرانی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در این آیین که به صورت ویدیو کنفرانس همزمان با افتتاح چندین طرح درمانی، رفاهی و آموزشی در سراسر کشور برگزار شد علت اوج گیری بیش از حد انتظار بیماری کووید ۱۹ در خراسان رضوی را جویا شد و گفت: متاسفانه تقریبا خراسان رضوی در صف نخست شمار فوت شدگان طی چند هفته اخیر قرار گرفته که باید دلیل این بحران مشخص شود.

وی افزود: بررسی من از آمار چند هفته اخیر شیوع کرونا در خراسان رضوی نشان می‌دهد که شیوع این ویروس در این استان اوج گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در پاسخ به سوال رییس جمهوری در خصوص علت اوج گیری شیوع کرونا در استان خراسان رضوی گفت: به دلایلی که برای ما مشخص نیست، در دو دوره اوج قبلی شیوع کرونا، خراسان رضوی نسبت به سایر استانهای کشور در میزان ابتلا و فوت عقب تر بود.

محمد حسین بحرینی افزود: با این حال هم اینک وضعیت شیوع کرونا در خراسان رضوی متفاوت از منطقه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد است، همچنین مشهد از نظر شیوع این بیماری وضعیت بهتری پیدا کرده و طی دو یا سه روز گذشته شاهد پیشروی این کلانشهر به سمت آرامش دراین زمینه هستیم.

رییس جمهوری نیز گفت: منظور من وضعیت کلی خراسان رضوی در شیوع کرونا بود اما این که می‌گویید مشهد در خصوص شیوع کرونا به سمت آرامش پیش رفته است مایه خرسندی است و برای زائران و مجاوران مضجع شریف ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) آرزوی توفیق می‌کنیم.

روحانی با قدردانی از اقدامات رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهددر توسعه زیربناهای سلامت خراسان رضوی افزود: طی هفت تا هشت ماهه اخیر عوامل دانشگاه و مدافعان سلامت کاری جهادی در خصوص مقابله با بیماری کرونا انجام داده اند  که برای آنان در این میدان مبارزه آرزوی سلامتی می‌کنیم.

وی همچنین برای بهبودیافتگان بیماری کووید ۱۹ آرزوی صحت و سلامتی و برای شهدای مدافع سلامت نیز آرزوی تعالی مقام کرد.

در دهمین آیین پویش "ره سلامت" بیمارستان هاشمی نژاد مشهد با ۴۰۰ تخت و متراژ ۳۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع افتتاح شد. گشایش این بیمارستان برای ۲۳۰ نفر اشتغال زایی می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =