۹۰ درصد مدارس روستایی آذربایجان‌غربی به شبکه ملی اطلاعات وصل است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی با اشاره به توسعه روزافزون استفاده از شبکه اینترنت در مدارس شهری و روستایی استان، گفت: تعداد مدارس روستایی متصل به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات در استان به یک‌هزار و ۷۹۹ مورد رسیده است که این میزان ۹۰ درصد مدارس را تشکیل می‌دهد.

قاسم جلیلی‌نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مجموع ۲ هزار و ۱۳ مدرسه روستایی از طریق سرویس اینترنت ثابت، تلفن همراه و های وب به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند‎.

وی ادامه داد: این طرح در راستای تامین زیرساخت‌های هوشمندسازی مدارس و با پیمانکاری اپراتورهای ثابت و همراه در شهرها و روستاهای آذربایجان‌غربی اجرایی می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: قرارداد خرید خدمت به کارفرمایی وزارت ارتبارطات و پیمانکاری مخابرات منطقه با تامین اعتبار از محل طرح USO برای تمام مدارس روستایی بالای ۲۰ خانوار و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در حال اجراست.

جلیلی‌نژاد افزود: مازاد بر تامین زیرساخت اتصال به شبکه ملی اطلاعات که جزء تعهدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، بهره مندی از ظرفیت پهن‌باند ۲ مگابایتی و استفاده تا حجم ۳۰ گیگابایت ازدیگر خدمات وزارت ارتباطات  برای توسعه هوشمندسازی مدارس است.

وی تاکید کرد: اولویت تامین هزینه‌های اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات از محل اعتبارات طرح USO مختص مدارس روستایی و محروم است.

وی اضافه کرد: بهره‌برداری سریع‌تر از این امکانات نیازمند همکاری بهتر آموزش و پروش آذربایجان‌غربی است تا بتوان توسعه امکانات به مناطق روستایی را افزایش داد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: توجه به مناطق محروم و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا از برنامه‌های ‏وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است .

جلیلی‌نژاد افزود: در صورت تامین تجهیزات، تا پایان سال جاری زیرساخت ارتباطی تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی ‏اطلاعات متصل می‌‏شوند‎.

زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی ارایه شده به روستاها و مناطق محروم استان از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =