بستری روزانه بیماران کرونایی آذربایجان‌غربی ۸ برابر ۳ ماه قبل است

ارومیه- ایرنا- مسوول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونای آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش تعداد بستری‌ها به خاطر ابتلا به بیماری کرونا گفت: تعداد بستری‌های روزانه در استان طی روزهای اخیر، بیش از هشت برابر روزهای پایانی مردادماه امسال است که نشان می دهد فشار مضاعف بر کادر درمانی است.

علی‌احمد آقاپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۶۰ نفر به خاطر ابتلا به بیماری حاد تنفسی ناشی از ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شده‌اند.

وی اضافه کرد: طبق آخرین آمار، تعداد بستری‌های ناشی از ابتلا به بیماری حاد تنفسی در آذربایجان‌غربی به هزار و ۶۷۲ نفر رسیده که از این تعداد ۹۷۶ نفر مشکوک و ۶۹۶ نفر مبتلا به کرونا هستند.

مسوول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونای آذربایجان‌غربی بیان کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۲۹۵ نفر است که از این تعداد، ۹۶ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

آقاپور با اشاره به افزایش ۲۴ نفری تعداد فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: علاوه بر آن، آزمایش ۲۷ نفر که طی روزهای گذشته فوت کرده بودند، مثبت اعلام شده که با احتساب آنها تعداد کل فوت‌شدگان در استان به ۲ ‌هزار و ۲۳۹ نفر رسیده که روند افزایشی آنان بسیار خطرناک است.

وی ادامه داد: از کل فوت شدگان ۲۴ ساعت گذشته، پنج نفر در ارومیه و ۱۹ نفر دیگر در ۱۱ شهرستان دیگر استان جان خود را از دست داده‌اند.

وی تاکید کرد: با وجود تداوم روند افزایشی ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی، همچنان شاهد بی‌توجهی عده زیادی در این خصوص هستیم که می‌تواند موجب بروز مشکلات بسیار زیادی شود.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی طی بیش از هشت ماه شیوع بیماری کرونا در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد تداوم خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال  زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

تاکنون بیش از ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در دنیا و افزون بر ۷۱۵ هزار نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

از مجموع یک میلیون و ۲۹۰ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز حدود ۳.۱ درصد مربوط به ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =