افزون بر ۴۸ میلی متر باران در سی سخت بارید

یاسوج- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیشترین بارندگی چند روز اخیر در این استان ۴۸.۱ میلی متر بوده که در سی سخت مرکز شهرستان دنا ثبت شده است.

ولی بهره مند روز پنجشنبه در گفت و کو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش های اخیر استان تا ساعت ۹:۳۰ امروز ۲۲ ابان ۹۹ به ترتیب در سراسیاب یوسفی ۴۸،امیراباد بابکان ۴۴، دیشموک ۴۲، کاکان منصورخانی ۴۱، ستنگان ۳۸، دهدشت ۳۶.۹، کریک ۳۶،موشمی زیلایی ۳۶، سرفاریاب ۳۵، تنگ سرخ ۳۵، یاسوج ۳۳.۱
قلعه دختر ۳۳، دشتروم ۳۲، طوف چندار ماغر ۲۸میایمتر بوده است.

وی افزود: همچنین در جاورده ۲۶، دوگنبدان ۲۵.۴دیل ۲۵، کالوس ۲۵، دشت بز سادات محمودی  ۲۵،گنجه ای ۲۴.۵، چرام ۲۳، لیکک ۲۲.۵، امامزاده جعفر ۲۲.۳، چیتاب ۲۱.۱، باشت ۲۱، قلعه رئیسی ۱۷، پادوک خیراباد ۱۷، بابا کلان ۱۶ و بوستان ۱۱ میای متر باران باریده است. 

بهره مند تصریح کرد: برای امروز آسمانی ابری، همراه بار رگبار و رعد و برق، گاهش وزش باد شدید و کاهش دما پیش بینی می شود.

وی عنوان کرد: آسمان فردا نیز نیمه ابری تا ابری، همراه با رگبار و رعد و برق ، در ارتفاعات بارش برف، در مناطق مستعد تگرگ، گاهی وزش باد نسبتا شدید و کاهش دما خواهد بود.

نخستین سامانه بارشی وارده به استان همراه با رگبار و رعد و برق تا پایان هفته به تناوب ادامه دارد و در ارتفاعات مناطق سردسیری بارش برف پیش بینی می شود.

با گذشت نزدیک به دو ماه از سال زراعی جدید این نخستین بارندگی در کهگیلویه و بویراحمد است.کشاورزان استان از بارش باران برای آغاز کشت پاییزه خوشحال هستند.

طی این مدت در مناطق مستعد ابگرفتگی ،معابر عمومی روان اب، بالا آمدن اب رودخانه ها و مه آلودگی دور از انتظار نخواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =