رضایت مردم سنندج از کیفیت آب شرب بیشتر شده است

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: براساس بررسی‌های انجام شده، تماس‌ شهروندان سنندجی در خصوص کیفیت آب شرب این شهر نسبت به گذشته کاهش یافته و رضایتمندی بیشتر شده است.

محمدحسین محمدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آبان پارسال طعم و بوی آب شرب سنندج در وضعیت حاد قرار داشت اما امسال بسیار بهتر شده است و کاهش تماس‌های شهروندان، نشان از ارتقا کیفیت آب این شهر دارد.

وی به تغییر مثبت کیفیت آب شرب سنندج بعد از پمپاژ آب از سد آزاد به سد قشلاق طی یک ماه اخیر اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۲ مترمکعب در ثانیه آب از سد آزاد وارد مخزن سد قشلاق می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان یادآور شد: تا زمانیکه ورودی سد قشلاق بر اثر بارندگی‌ها به حد نرمال و قابل قبول برسد، انتقال آب از سد آزاد به سد قشلاق ادامه می‌یابد.

محمدی تاکید کرد: هر چه سطح آب سد قشلاق پایین می‌آید، طعم و بوی آن هم شدیدتر می‌شود، بنابراین انتقال آب از سد آزاد به آن، باعث شده است سطح آب قشلاق کمتر افت کند که این کار بطور قطع مانع از شدیدتر شدن طعم و بوی نامطلوب آب می‌شود.

وی با بیان اینکه اواخر پاییز مشکل کیفیت آب شرب سنندج از لحاظ طعم و بو رفع خواهد شد، افزود: در حال انتقال فاضلاب روستای سراب قامیش به پایین دست سد قشلاق هستیم و این عملیات در ۲ فاز اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: در فاز اول اجرای این طرح، فاضلاب روستای سراب قامیش از حوزه سد قشلاق خارج، پمپاژ و در رودخانه پایین دست سد رها می‌شود که ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن نیاز است.

محمدی با بیان اینکه این کار نیازمند تاسیس ایستگاه پمپاژ، تامین برق و خط انتقال است، اضافه کرد: در فاز دوم این طرح، فاضلاب روستای سراب قامیش به خط انتقال فاضلاب شهر سنندج متصل می‌شود.

یکی دو سالی است که شهروندان سنندجی از کیفیت آب شرب این شهر که از سد قشلاق تامین می‌شود گلایه دارند و این در حالی است که شرکت آب و فاضلاب کردستان بارها ضمن اذعان به تغییر طعم آب به خاطر کاهش حجم آب سد، وجود جلبک و جابجایی لایه‌های آب، بر سلامت و بهداشتی بودن آن تاکید دارند.

استاندار کردستان پس از پیگیری‌های زیاد و با هدف بهبود کیفیت آب شرب سنندج، حدود یک ماه پیش، موافقت وزارت نیرو برای انتقال آب از سد آزاد به مخزن سد قشلاق را بدست آورد و این کار عملیاتی شد.

در حال حاضر ۳۸۳ هزار و ۱۳۷ مشترک در کردستان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند که ۱۷۰ هزار مشترک آن مربوط به سنندج است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =