مدافعان سلامت مجاهدان عرصه جهاد هستند

یزد - ایرنا - رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه ،تلاش کادر درمان این شهرستان اعم ازپزشکان ، پرستان و سایر کارکنان این مجموعه را که مجاهدانه در شرایط بحرانی بیماری کووید- ۱۹ به مردم خدمت می کنند، مجاهدان عرصه جهاد در راه خدا  یاد کرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی روز پنجشنبه در حاشیه آیین تجلیل از کادر درمانی بیمارستان خاتم الانبیا (ص) شهرستان ابرکوه به خبرنگار ایرنا ، گفت: پرستاران و پزشکان متعهد که به حق شایسته عنوان مدافعان سلامت ملت هستند با فداکاری وصف‌ ناپذیری وقت خود را برای درمان مبتلایان به انواع بیماری ها خصوصا کووید- ۱۹ اختصاص داده اند که تلاش آنها نقش بسیار تاثیرگذاری در کنترل ویروس کرونا دارند.

وی با قدردانی از تلاش کادر درمان بیمارستان  یادشده در ارایه خدمت به افراد  به ویژه بیماران کووید -۱۹ ، اضافه کرد: در شرایطی این شهرستان جزو ۴۳ شهر بحرانی کشور اعلام شد و مردم ابرکوه باید برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بیش از گذشته مسایل و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

امام جمعه شهر ابرکوه با بیان اینکه کادر پزشکی و پرستاران در خط مقدم مقابله با بیماری کووید- ۱۹ قرار دارند، تصریح کرد: مدافعان سلامت با تلاش شبانه روزی خود به زودی شکست نهایی را نصیب این بیماری می کنند.

مردم حتی المقدور درخانه بمانند

رییس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه در  ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت ، تصریح کرد: مردم به احترام  شهدای این عرصه  ، بهداشت فردی  را رعایت کنند و حتی المقدور درخانه ماندن را ترجیج دهند و در شکست این ویروس با مسوولان همکاری و تلاش کنند.

حسینی تاکید کرد: مردم ابرکوه به خوبی آگاه هستند که تنها بیمارستان این شهرستان ظرفیّت چندانی ندارد و نمی‌تواند پاسخگوی تمامی افراد کرونایی و غیرکرونایی باشد و در واقع خدمات رسانی آنها بسیار طاقت فرساست .

همچنین امام جمعه ابرکوه در ادامه از بخش های مختلف بیمارستان که شامل مراحل ساخت پروژه چهار واحدی خانه پزشکان و مراحل فعالیّت دستگاه سی .تی.اسکن و فضای در حال ساخت پروژه توسعه بیمارستان است بازدید کرد و خواستار تسریع در ساخت آنها شد.

خانه پزشکان ابرکوه ۴۰ درصد پیشرفت دارد 

در حاشیه این بازدید ، مدیر بیمارستان خاتم الانبیا (ص) ابرکوه به خبرنگار ایرنا ، افزود : هم اکنون ساخت چهار واحد خانه پزشکان ابرکوه به ۴۰ درصد رسید که تاکنون بیش از چهار میلیارد ریال در این مورد هزینه شده است .

صادق ابوالحسنی افزود: برای تکمیل واحدهای مسکونی یادشده که برای اسکان پزشکان غیربومی درحال ساخت است هشت میلیاردریال نیاز است.

 ظرفیت تخت های بیمارستانی تکمیل شده است

همچنین رییس بیمارستان ابرکوه در گزارشی افزود:  تاکنون چهار متخصّص به کادر درمان این شهرستان اضافه شده  است.

دکتر علی اکبر عسکرنژاد با بیان اینکه، اولویت‌ بیمارستان رسیدگی کامل به بیماران کرونایی است ، اضافه کرد: هم اکنون تمامی تخت های بیمارستان تکمیل شده است و به گفته کارشناسان  جهش ویروس کرونا در این شهرستان رو به افزایش است و به همین جهت شاهد افزایش بیماران بستری هستیم.

وی با بیان بخشی از فعالیت های در دست اقدام  ، اظهار کرد: ادامه کار طرح توسعه و ساخت و ساز فضای جدید بیمارستان، رسیدگی و کمک به بیماران نیازمند ، تهیّه داروی ( را ن وی سی دی واکتیم راد )، تأمین هزینه نصب اکسیژن ساز و آماده کردن سیستم دیالیز بخشی از برنامه های در دست اقدام است.

رییس بیمارستان ابرکوه با اشاره به مشکل کمبود اکسیژن مورد نیاز بیماران بدحال یادآور شد: دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری که با همکاری مسوولان و مشارکت خیران تهیه و تحویل بیمارستان شده است ظرف چند روز آینده راه اندازی می شود .

افزون بر۴۰۰ پزشک ، کادر بهداشتی و درمانی علاوه بر واحدهای ستادی در ۲۶ مرکز شامل پایگاه‌های سلامت و خانه های بهداشت مراکز خدمات جامع سلامت این شهرستان فعالیت دارند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز (چهارشنبه )گفته بود که با فوت ۴۶۲ بیمار دیگر  در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد فوتی قطعی به بیماری کووید - ۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر رسیده است و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۱ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در استان های  کشور شناسایی شدند که از این تعداد سه هزار و ۳۳۹ نفر نیاز به بستری در بیمارستان ها داشتند و با این حساب، مجموع بیماران کووید- ۱۹ در کشور به ۷۱۵ هزار و ۶۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۳۶ هزار و ۱۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۶۰۱ نفر در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۴۴ هزار و ۸۲۱ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز است و  هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها