طرح تشدید نظارت بازار با همکاری بسیج لرستان آغاز شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: طرح تشدید نظارت بازار با همکاری نیروهای بسیجی استان از امروز پنجشنبه به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا و اجرای مصوبه محدودیت زمانی اصناف آغاز شد.

محمدرضا صفی خانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از امروز ظرفیت نیروهای بسیجی به همراه بازرسان اتاق اصناف برای نظارت بر بازار به کار گرفته می شود و به طور مستمر ادامه دارد.

وی اظهار داشت: بسیج هیچ محدودیتی برای تامین نیرو جهت نظارت بر بازار ندارد و همکاری این نهاد با سازمان صمت موجب می شود مردم با اطمینان بیشتری کالاهای موردنیاز خود را خریداری کنند و اصناف و بازاریان نیز ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، نسبت به اجرای مصوبه ستاد مدیریت کرونا مبنی بر تعطیلی بازار در ساعت ۱۸ اقدام کنند.

صفی خانی ادامه داد: تمام اصناف موظف هستند فعالیت خود را از ۲۰ آبان به مدت یک ماه، به ساعت ۱۸ محدود کنند و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اصناف تا ساعت ۲۱ در خیابان و معابر عمومی حضور دارند تا نسبت به پلمب و تعطیلی واحدهای متخلف اقدام کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: براساس بازرسی های بازرسان در چند شب گذشته ۲۰ واحد صنفی متخلف از این مصوبه، پلمب و به ۱۰۰ واحد متخلف نیز اخطار داده شد.

صفی خانی تصریح کرد: به طور یقین با همکاری بسیج علاوه بر اجرای مصوبه ستاد مدیریت کرونا، موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی و مساله مهم گرانفروشی در استان به طور کامل زیر ذره‌بین بازرسان خواهد رفت و با هرگونه تخلف نیز برخورد خواهد شد.

وی از مردم خواست قبل از ساعت ۱۸ برای تهیه ملزومات خود به بازار و مراکز خرید مراجعه کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف نیز با شماره تلفن ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان  تماس بگیرند.

لرستان ۵۱ هزار واحد صنفی دارد و در پی تصمیم ستاد مدیریت کرونا از ۲۰ آبان ماه فعالیت همه اصناف ساعت ۱۸ به بعد ممنوع است.

۴۷ هزار و ۵۴۰ لرستانی تا ۱۹ آبان به کرونا مبتلا شده که از این تعداد ۹۴۴ نفر جان باخته‌اند و وضعیت این استان از نظر شیوع ویروس قرمز است.

پنج شهرستان دلفان، الیگودرز، دورود، پلدختر و کوهدشت در وضعیت فوق حاد شیوع کرونا هستند و محدودیت های آنها از جمله تعطیلی بازار و ادارات همچنان برقرار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =