نسبت مصارف به منابع بانکی در خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در هفت ماهه نخست امسال نسبت مصارف به منابع بانکی استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۳۷ درصد افزایش یافت.

علی رسولیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان مصارف به منابع بانکی استان در هفت ماهه امسال به ۷۴.۷۷ درصد رسید در حالی که این میزان در هفت ماهه نخست سال گذشته ۶۵.۴۰ درصد بود.

وی اضافه کرد: در هفت ماهه نخست امسال منابع بانکی استان با احتساب ارزی به بیش از ۱۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال رسیده که نسبت به پایان سال گذشته ۱۸.۵۱ درصد افزایش داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: میزان مانده مصارف بانکی یا تسهیلاتی که در بانکهای استان مانده ۸۲۰ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۸.۵۶ درصد رشد دارد که این نشان دهنده افزایش میزان پرداختی تسهیلات در استان است.

رسولیان افزود: در طول هفت ماهه نخست امسال ۳۱۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانکها پرداخت شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۳ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در این مدت برخی از بانکها مانند ملی، صادرات، تجارت و رفاه نقش موثری در پرداخت تسهیلات داشتند اما برخی از بانکها که گزارش عملکرد خود را به شورای هماهنگی بانکهای خراسان رضوی تحویل نمی‌دهند عملکرد ضعیفی در پرداخت تسهیلات داشتند.

معاون استاندار خراسان رضوی عملکرد بانکهای سپه، توسعه تعاون و ملت را در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی بسیار مناسب ارزیابی کرد.

از مجموع ۳۸ بانک و موسسه مالی اعتباری استان، چهار بانک یا موسسه، عضو شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی نیستند و اطلاعات آنها در اختیار این شورا قرار ندارد.

از ۳۴ بانک یا موسسه مالی اعتباری عضو این شورا نیز ۱۰ بانک و موسسه اطلاعات خود را به شورا ارایه نمی‌دهند و دلیل خود را نداشتن مجوز از مدیریت مرکزی آن بانک یا موسسه در تهران اعلام می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =