۵۰ برنامه هفته ایمنی در سیستان‌وبلوچستان آماده اجراست

زاهدان- ایرنا- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از آمادگی افزون بر ۵۰ ویژه برنامه برای اجرا در هفته ایمنی و حمل و نقل(۲۴ تا ۳۰ آبانماه) در این استان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خبر داد.

 ایوب کرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ایمنی از عوامل مهم و تاثیرگذار در حمل و نقل است که از یک سو اطمینان شبکه حمل و نقل را بالا می برد و از سوی دیگر باعث توسعه اقتصادی می شود، اظهار داشت: توزیع کلاه ایمنی و نصب برچسب بر روی موتورسیکلت های برون شهری تمامی شهرستان های تحت پوشش اداره کل در قالب مانور ایمنی و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان به منظور استفاده از ظرفیت علما و روحانیون در اشاعه فرهنگ ایمنی از مهمترین برنامه های پیش بینی شده این هفته در استان است.

وی نواختن زنگ ایمنی در مدارس، برپایی نمایشگاه، پخش تیزرهای آموزشی در زمینه ایمن سازی سرنشینان خودرو و پر رنگ کردن نقش مادران درحفاظت جان اعضاء خانواده، ایمن سازی راکبان موتورسیکلت، عابرین پیاده و سرنشینان وسایل نقلیه در برنامه های تلویزیونی و همچنین تجلیل از فداکاران نمونه ایمنی و دیدار با خانواده های داغ دیده تصادفات را از دیگر برنامه های هفته ایمنی و حمل و نقل در سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با تاکید بر پرهیز از تردد های غیر ضروری مردم استان و ماندن در منزل برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، خاطر نشان کرد: از رانندگان  انتظار می رود ضمن رعایت سرعت مطمئنه در طول سفر به علائم نصب شده در محورها توجه کافی داشته باشند.

کرد عنوان کرد: سامانه گویای ۱۴۱ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱ نیز آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نقطه نظرات مسافرین و هم استانی‌ها در خصوص نحوه ارائه خدمات راهداری و حمل و نقل در محور های مواصلاتی سیستان و بلوچستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =