بودجه سفر معاون رییس‌جمهوری گره کتابخانه مرکزی ساری را گشود

ساری - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت که با تخصیص ۳۰ میلیارد ریال بودجه جدید در پی سفر اخیر معاون رییس جمهوری، گره ۱۱ ساله کتابخانه مرکزی ساری باز شده است.

به گزارش ایرنا ، آرزو ولیپور روز پنجشنبه در آستانه هفته کتاب در گفت و گو با خبرنگاران افزود : در سفر مرداد ماه معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این مرکز فرهنگی در نظر گرفته شده بود که تاکنون ۳۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

وی گفت که کتابخانه مرکزی ساری با تامین اعتبار مورد نیاز تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با اعلام این که هم اکنون ۳۴ کتابخانه عمومی نیمه تمام در استان وجود دارد ، گفت : با رایزنی با خیرین ، بخشی از کتابخانه های عمومی نیمه تمام استان توسط آنان تامین اعتبار و تکمیل خواهد شد.
وی اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این کتابخانه ها را هم بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

ولیپور یکی از دلایل نیمه تمام ماندن تعداد زیادی کتابخانه عمومی در مازندران را عدم وفای شهرداری به تعهداتشان برشمرد و گفت که شهرداری ها بابت سهم  نیم درصدی ۲۱۰ میلیارد ریال بدهی دارند.

وی با اعلام این که تعداد کتابخانه های عمومی استان به ۱۲۱ واحد با بیش از دو میلیون جلد کتاب رسیده است ، افزود که پنج کتابخانه عمومی در دو سال اخیر تکمیل بهره برداری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =