۵۵ دانش‌آموز میاندوآبی امسال در رشته‌های پزشکی پذیرش شدند

مهاباد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش میاندوآب‌ گفت: ۵۵ نفر از دانش‌آموزان این شهرستان امسال در کنکور سراسری در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی پذیرش شدند.

بهروز تقی‌نژاد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال هزار و ۹۳۷ دانش‌آموز در رشته‌های نظری و ۵۰۰ دانش‌آموز میاندوآبی در رشته‌های فنی ‌و حرفه‌ای و کاردانش در آزمون کنکور باهم به رقابت پرداختند که از این تعداد ۱۶۱ نفر در رشته علوم تجربی، ۵۱ نفر در رشته‌ علوم انسانی و ۶۷ نفر در رشته ریاضی در دانشگاه‌های مختلف پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه ۱۱۸ دانش‌آموز هم در رشته‌های فنی و حرفه‌ای پذیرش شدند، افزود: ۱۱ دانش‌آموز در رشته ریاضی و پنج نفر در رشته‌های دیگر در دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، شهید بهشتی، هوافضا و شهید رجایی قبول شده‌اند.

مدیر آموزش و پرورش میاندوآب‌ همچنین با بیان اینکه ۸۸ دانش‌آموز هم در دانشگاه فرهنگیان قبول شده‌اند، گفت: از میان دانش‌آموزان قبول شده در آزمون سراسری کنکور امسال در این شهرستان ۲۳ نفر رتبه زیر هزار و ۷۶ دانش‌آموز هم رتبه زیر سه هزار را کسب کردند.

تقی‌نژاد افزود: در رشته‌های نظری ۶۰ درصد پسران و ۴۰ درصد دختران و در رشته‌های فنی و حرفه‌ای ۶۶ نفر هنرجوی پسر و ۵۲ نفر هم هنرجوی دختر پذیرش شدند.

وی با بیان اینکه این موفقیت‌ها حاصل تلاش و جدیت دانش‌آموزان، مدیران و معلمان مدارس در شرایط سخت کرونایی است، اظهار داشت: دبیران و مدیران مدارس در شرایط ویژه امسال لحظه‌ای از فعالیت دریغ نورزیده به طور مستمر تدریس در شبکه شاد را دنبال می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر بیشتر از این نیز دانش‌آموزان بااستعداد شناسایی شوند، بازهم شاهد موفقیت بیشتر آنان خواهیم بود، افزود: طی ۲ سال متوالی پذیرش دانش‌آموزان میاندوآبی در رشته‌های پزشکی زبانزد است و بعد از ارومیه دومین رتبه را از این حیث میاندوآب‌ به خود اختصاص داده است.

در میاندوآب بیش از ۴۶ هزار دانش‌آموز در ۳۸۸ فضای آموزشی تحصیل می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =