۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۵:۰۷
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84107594
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بایدن رئیس کارکنان کاخ سفید خود را انتخاب کرد

نیویورک- ایرنا- جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا در نخستین اقدام پس از انتخابات، رونالد کلین را به عنوان رئیس کارکنان کاخ سفید و دستیار خود منصوب کرد.

به گزارش ایرنا از تارنمای "بیلد بک بتر"، کلین دستیار دیرینه رئیس جمهوری منتخب است که بر دفتر اجرایی رئیس جمهوری نظارت خواهد کرد. کلین علاوه بر حمایت از رئیس جمهوری منتخب ، برای ایجاد یک تیم متنوع، باتجربه و با استعداد برای کمک به بایدن و کامالا هریس معاون اول رئیس جمهوری منتخب برای برطرف کردن چالش‌های فوری پیش روی کشور تلاش خواهد کرد.

بایدن درباره کلین گفت: "ران(رنالد) طی سال‌های زیادی که با هم کار کرده‌ایم برای من بسیار ارزشمند بوده است از جمله اینکه ما در سال ۲۰۰۹ اقتصاد آمریکا را از یکی از بدترین رکودهای تاریخ خود نجات دادیم و بعدا یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در سال ۲۰۱۴ را پشت سر گذاشتیم."

وی افزود: "تجربه عمیق ، متنوع و ظرفیت او برای کار با مردم با هر طیف سیاسی دقیقا همان چیزی است که من در یک رئیس کارکنان کاخ سفید به آن نیاز دارم ، زیرا ما با این لحظه بحرانی روبرو می‌شویم و بار دیگر کشور را گرد هم می‌آوریم."

کلین هم در پیامی از این انتصاب ابراز افتخار کرد و افزود مشتاقانه منتظر کمک به او و معاون رئیس جمهوری منتخب در جمع‌آوری تیمی با استعداد و متنوع برای کار در کاخ سفید هستم.


کلین اخیرا مشاور ارشد کارزار انتخاباتی بایدن برای رئیس جمهوری بود و پیش از این در تعدادی از پست‌ها از جمله رئیس ستاد وی هنگام معاون اولی رئیس جمهوری ، به رئیس جمهور منتخب خدمت کرده است.

 کلین همچنین به خاطر نقش خود به عنوان هماهنگ کننده پاسخ به ابولا در کاخ سفید در اوج بحران بهداشت عمومی شناخته شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha