شهردار ارومیه: بی‌اعتماد کردن مردم به مدیریت شهری غیرقابل گذشت است

ارومیه- ایرنا- شهردار ارومیه با اشاره به بازداشتی‌های صورت‌گرفته از کارکنان و مدیران این مجموعه طی روزهای گذشته، حمایت خود را از این اقدامات اعلام کرد و گفت: هیچ فردی از کارمندان این مجموعه، حق بی‌اعتمادسازی مردم را ندارد و این امر غیرقابل گذشت است.

محمد حضرت پور چهارشنبه شب در جمع مدیران شهرداری ارومیه افزود: از گرفتاری کارکنان شهرداری خوشحال نیستیم اما هرچقدر به سمت بالا بردن اعتماد مردم حرکت کنیم، به نفع شهرداری و در کل، نظام است.

وی اضافه کرد: سیستم امنیتی و قضایی هیچ گاه بدون جرم و خطا کسی را بازداشت و محکوم نمی کند زیرا حتی آن ها هم در خصوص خطاهای احتمالی در برابر قانون پاسخگو هستند.

وی با حمایت از اقدامات اخیر اظهار کرد: در کنار دستگاههای نظارتی، امنیتی و قضایی برای برخورد با متخلفان هستیم.

شهردار ارومیه با هشدار به مدیران و کارکنانی که خطایی از آنان سرزده یا به فکر خیانت هستند، بیان کرد: این افراد، خود را به نهادهای نظارتی معرفی کرده و از رفتارهایی که انجام داده اند، ابراز توبه و پشیمانی کنند.

حضرت پور تاکید کرد: ما آبروی خود را برای این افراد گرو گذاشتیم، اما آنها راه خیانت به اعتماد ما را برگزیدند و امروز مجموعه شهرداری را در افکار عمومی با چالش های جدی روبرو کرده اند.

وی با اشاره به اینکه حراست بارها به افراد متخلف تذکر داده بود، ادامه داد: این افراد در برابر چهار هزار و ۶۰۰ کارمند شهرداری پاسخگو خواهند بود و تخلف آنان قابل گذشت نیست.

وی با تذکر جدی به مدیرانی که در این شرایط سخت به جای حل مشکلات مردم و روحیه دهی به همکاران، موجب تضعیف روحیه کارکنان و سایر مدیران می شوند، گفت: مدیریت حراست، وظیفه شناسایی و معرفی این افراد را دارد تا در اولین فرصت برخورد قاطعی با این دسته از افراد صورت گیرد زیرا آنان باعث می شوند کارهای مردم راه نیفتاده و  مردم را با اقداماتشان نسبت به نظام، قوه قضائیه و دستگاههای نظارتی بدبین می کنند.

وی افزود: البته مخالف آن دسته از رسانه نماهایی نیز هستیم که به صورت مجهول الهویه حب و بغض سیاسی خود را در این خصوص اعمال می کنند.

وی تاکید کرد: اولویت مدیریت شهری، رضایتمندی مردم نسبت به نظام و همچنین جایگاه شهرداری است.

به گزارش ایرنا، طی روزهای گذشته، تعدادی از کارکنان و مدیران شهرداری ارومیه دستگیر شدند؛ برخی رسانه ها، تعداد این افراد را هفت نفر عنوان کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها